Zleciłes komuś pozycjonowanie? sprawdź czy nie zaszkodzi ono Twojej stronie...

Data dodania: 2009-06-10

Wyświetleń: 2367

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zgłosiła się do mnie jakiś czas temu pewna pani posiadajaca własny sklep internetowy.. zaobserwowała Ona spadek wskaźnika PR od momentu gdy zleciła pozycjonowanie jakiejś firmie... Po krótkim czasie przeglądania internetu okazało się, że linki do jej sklepu znajdują sie na różnych dziwnych stronach. W przypadku niektórych nie za bardzo wiedziałem o czym one były, bo nie były nawet w języku polskim...

Zasugerowałem jej powolne rezygnowanie z usług pozycjonowania w tej firmie... z sugestią by napisała do nich, aby powoli usuwali te dziwne linki, które zdaje się tylko szkodzą stronie... I zaczęła powoli pozycjonować swoją stronę we własnym zakresie jeżeli dysponuje odpowiednią ilościa czasu, przekonując ją, że pozycjonowanie nie ma nic wspólnego z czarną magią... Większość wiedzy na temat pozycjonowania można znaleźć w dostępnej literaturze (zarekomendowałem m. in. tą książkę), a pozycjonując stronę samemu, ewentualnie zlecając komuś budowanie zaplecza, czy też tworzenie artykułów może być pewna, że nie szkodzi swojej stronie. I wszystko ma pod kontrolą.

Czy można zaszkodzić stronie ją pozycjonąc?

Od jakiegoś już czasu możemy obserwować różne działania twórców najpopularniejszej wyszukiwarki google, skierowane przeciwko manipulacyjnym technikom wpływającym na wyniki wyszukiwania. Na stronach google, zawierających wskazówki dla webmasterów można znaleźć oficjalne wzmianki o konsekwencjach, sankcjach dla stron korzystających z manipulacyjnych praktyk, łącznie z wyłączeniem z wyników wyszukiwania.

Jeszcze nie dawno wzmianki o sankcjach wobec stron były tylko domysłami pozycjonerów... Od tego jednak czasum, prawdopodobnie każdy interesujący się tematem był świadkiem działania tzw. banów, filtrów i paragrafów w praktyce...

Odpowiedź zatem na pytanie czy danej stronie internetowej można zaszkodzić źle ją pozycjonując, brzmi „TAK”.

Jak sprawdzić czy stosowane pozycjonowanie może zaszkodzić?

Aby to zrobić w pierwszej kolejności musisz sprawdzić jakie strony linkują do Twojej strony, możesz to zrobić na kilka sposobów:

- Wpisz w google polecenie „link:url_twojej_strony”, ukaże Ci się lista stron na których znajdują się linki do Twojej strony.

- Jeżeli to nie pomoże spróbuj wpisywać w google i innych wyszukiwarkach sam adres swojej strony.

- Zarejestruj stronę w google webmaster tools, jest tam narzędzie pokazujące linki zewnętrzne do Twojej strony – narzędzie to pokaże znacznie więcej linków niż poprzedni sposób.Teraz jak już znasz strony linkujące do Twojej strony, możesz ocenić ich jakość i zasadność zaistnienia Twojego linka na nich. Weź także pod uwagę wskazówki google dla Webmasterów, oceniając znalezione strony.

Jeśli coś na znalezionych stronach jest nie tak, żądaj wyjaśnień od firmy pozycjonującej i pamiętaj, takie działania prędzej czy później mogą zaszkodzić Twojej stronie. Jeśli więc nie masz zamiaru być kolejnym narzekającym na jakimś forum... lepiej zapobiegać... A jeśli dysponujesz wolnym czasem, naprawde polecam zabrać się za pozycjonowanie we własnym zakresie, to naprawdę nie jest trudne, zwłaszcza, ze dostepna jest doskonała tematyczna literatura, taka jak choćby rekomendowana przeze mnie książka Pierwsze miejsce w wyszukiwarkach - Arkadiusza Podlaskiego.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena