Jeśli sam dbasz o promocję i pozycjonowanie swojego biznesu to z pewnością zauważyłeś już spadek efektów linkowania z katalogów takich jak QlWeb. Sporo z nich powpadało w tzw. supplemental index ...

Data dodania: 2007-07-27

Wyświetleń: 6986

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli sam dbasz o promocję i pozycjonowanie swojego biznesu to z pewnością zauważyłeś już spadek efektów linkowania z katalogów takich jak QlWeb. Sporo z nich powpadało w tzw. supplemental index przez co linki z nich nie mają zbyt dużego znaczenia lub wręcz nie mają żadnego znaczenia.

Nie jest tajemnicą, że korzystniej jest zdobyć mniej linków ze stron, gdzie nasze linki są otoczone treścią, niż tysiące linków z katalogów (farm linków) o niskim TrustRank.

Powstała nisza została zagospodarowana przez tzw. Presell Pages, które stawiane są obecnie najczęściej na znanym CMSie blogowym WordPress lub na jego przerobionej w tym celu wersji - skrypcie MocneLinki. Ten ostatni jest o tyle wygodniejszy przy dodawaniu naszych artykułów, iż nie wymaga rejestracji nowego konta i logowania.

Do rzeczy.

Tzw. Precli powstało już dość sporo co daje nam pewne pole manewru. Warto więc potestować ich skuteczność, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Zamiast wertować spisy Precli możesz skorzystać z systemu, który jest modułem w serwisie dodawarka.info Jak narazie jest to moduł darmowy i nie jest pobierana opłata za jego wykorzystanie. Wpisy nie są dodawane automatycznie więc nie jest to dodawarka sensu stricto.

I dobrze. Nie chodzi nam w końcu o zaspamowanie Precli tak jak zaspamowane zostały popularne katalogi.

Jakie korzyści daje nam półautomat z dodawarka.info:
- otrzymujemy spory spis PresellPages, które możemy wyświetlać m.in. wg skryptu o jaki są oparte czy wg PR
- pojawia się bezpośredni link do formularza dodającego nasz artykuł, przez co oszczędzamy sporo czasu na szukaniu, klikaniu...
- i co najważniejsze: dostępna jest opcja automatycznego zakładania kont na Presell Pages opartych o WordPress. Wpisujemy login jaki ma być użyty (koniecznie wybierz unikalny, aby uniknąć błędów w zakładaniu konta) i w ciągu kilkudziesięciu minut do kilku godzin konta zostaną założone.

To znacznie przyspieszy nam proces dodawania artykułów. Ominie nas konieczność zakładania kont i ręcznego logowania się na nie. Gdy skrypt pozakłada nam konta na dostępnych w bazie adresach Precli, wystarczy że klikniemy w link formularza w spisie w panelu Dodawarki i automatycznie będziemy logowani do panelu WordPress'a, gdzie pozostanie nam wpisanie naszego artykułu.

Pamiętać należy o tym, aby nie traktować Precli jak katalogów i nie dodawać linków hurtowo.

Poza tym koniecznie przygotuj kilka lub kilkanaście artykulów. Dodając ten sam tekst możesz spowodować, że Twoje wpisy powpadają za duplicate content do supplemental index lub po prostu nie zostaną zaakceptowane przez moderatora. Uwierz mi, sporo adminów sprawdza unikalność kontentu np. poprzez wyszukiwanie fraz (akapitów) naszego artykułu w Google.

Druga sprawa: jeżeli nie będziemy dbali o unikatowość artykułów to spowodujemy, że Presell

Pages spotka podobny los jaki spotkał QlWeb'a. Powstanie masa identycznych, zdublowanych stron, które Google zaliczy do SI, przez co nasza praca pójdzie na marne.

Aby zwiększyć skuteczność artykułów i wykorzystać tzw. AnchoPr, warto podlinkować je z systemów wymiany linków lub ewentualnie z katalogów.

Jeśli umieścisz powyższy artykuł u siebie w serwisie zastanów się nad dodaniem do niego linku programu partnerskiego Dodawarka.info ze swoim ID
Licencja: Creative Commons
0 Ocena