Sprawa jest prosta brakuje motywacji. Ile razy już podejmowałaś walkę aby schudnąć dwa, trzy a może, więcej? Za każdym razem po kilku dniach podawałaś się. Po kilku miesiącach znów postanowiłaś cel ale go nie zrealizowałaś. To chyba zdarza się prawie każdemu. Czemu?

Data dodania: 2009-05-18

Wyświetleń: 3064

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sprawa jest prosta brakuje motywacji. Ile razy już podejmowałaś walkę aby schudnąć dwa, trzy a może, więcej? Za każdym razem po kilku dniach podawałaś się. Po kilku miesiącach znów postanowiłaś cel ale go nie zrealizowałaś. To chyba zdarza się prawie każdemu. Czemu? bo brakuje silnej woli i motywacji. a co zrobić, żeby ją mieć?

Kiedyś na blogu opisywałem ciekawy przypadek "Schudła dla faceta 53 kg" w ciągu pierwszych 40 dni schudła, aż 19 kg prze następny rok kolejne 30 kg. Jak cudem tego dokonała? Miała motywacje i uwierzyła, że można (facet dwa razy lżejszy od niej). Kiedy za pytano ją co trzeba robić aby schudnąć odpowiedziała "Wystarczą regularne posiłki, poranne ćwiczenia i basen raz w tygodniu. I najważniejsza rada: kiedy schudniesz, od razu wyrzucaj swoje stare ubrania!".


Skąd brać motywację?
- Deklaruj innym tego co chcesz osiągnąć. Czyniąc to angażujemy własne ja. Nie osiągnięcie tego celu wywoła u nas nie przyjemne uczucie.
- Analiza celów jest to podstawowa czynność, jeżeli wiemy co jest dla nas naprawdę ważne łatwiej jest się za to zabrać.
- Zaplanowanie nagrody za wykonanie celu. wyznacz sobie jakąś nagrodę za osiągnięcie sukcesu niech to będzie cokolwiek.
- Chyba jeden z ważniejszych cyników Wizualizacja celu ( uwierzenie ). Wyobraź sobie to co chcesz osiągnąć ma to być efekt końcowy, czyli jeżeli chcesz schudnąć 20kg wyobraź sobie stojąco przed lustrem piękną i szczupłą.
- Załóż się z kimś o pieniądze strata pieniędzy może być zbyt bolesna dla wielu osób. Portfel jest zawsze jest „chudy”, a ty nie zawsze.
- Gwarancja 5 minut najtrudniejszy jest pierwszy krok. Odkładanie czegoś cały czas na później powoduje, że tego nigdy nie osiągamy.

schudnąć można, ale trzeba tego chcieć . Trzeba zmienić nawyki żywieniowe. Nie rób sobie głodówki jedz tyle co zawsze ale zdrowiej. Niech to będą żywność która Ci smakuje nie będzie zmniejszało to twoje motywacji. Pamiętaj nie ma beznadziejnej sytuacji przykładem na to była wyżej wymieniona pani.


Dieta i Zdrowie
Licencja: Creative Commons
3 Ocena