Zaraz po porodzie matka ze swych gruczołów mlecznych produkuje gęstą żółtą wydzielinę nazywaną Siarą (młodziwo, łac. colostrum). Jest to pierwsze mleko, które zostanie podane nowo narodzonemu dziecku. 

Data dodania: 2011-07-07

Wyświetleń: 1666

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie jest to zwykły pokarm, zapewnia on niemowlęciu w pierwszych dniach życia ochronę przed wszelkiego rodzaju drobnoustrojami. Porównaniu do mleka właściwego matki zawiera ono o wiele więcej białek, które odpowiadają za dojrzewanie układu pokarmowego młodych ssaków.  Jej najważniejszym składnikiem są przeciwciała, których jest bardzo dużo (5mg/ml). Mają one za zadanie chronienie układu pokarmowego dziecka.

Wszystkie te właściwości spowodowały, że naukowcy zaczęli bardzo dokładnie badać siarę. Okazało się, że zawiera ona ponad 250 związków, które ma znakomity wpływ na organizm ludzki o to najważniejsze z nich: enzymy, immunoglobuliny, leukocyty, pochodne kwasów nukleinowych, pochodne aminokwasów.  Próbowano je zastąpić sztucznymi odżywkami. Te próby jednak nie powiodły się. Zaczęto poszukiwać w naturze odpowiednika ludzkiego colostrum. Po latach badań znaleziono siarę o identycznych właściwościach co ludzkie. Produkuje je krowa, która wytwarza dwa razy więcej niż potrzebuje młode cielę.

Podawanie osobie dorosłej colostrum nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Szczególnymi wskazaniami do jego stosowania są:

- Częste powtarzające się przeziębienia;

- choroby serca;

- nie prawidłowe ciśnienie tętnicze;

- wrzody, oparzenia;

- stany depresyjne, brak sił witalnych;

- wiosenne uczulenie i alergia.

Siara pozwoli ci się pozbyć wszystkich złych dolegliwości, które nękają się każdego roku. Stosowanie je codziennie zapewni ci zdrowie na długie lata.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena