Apteka, dotychczas kojarzona z miejscem sprzedaży i sporządzania leków, dziś stała się miejscem oferującym o wiele dalej idące usługi. Przyczyn jest wiele, jednak tą podstawową stanowi duża konkurencja na rynku, która powoduje, że każdy z salonów musi zabiegać o klienta. 

Data dodania: 2010-04-23

Wyświetleń: 2534

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Apteki wręcz prześcigają się w ofercie i wyposażeniu, głownie po to by świadczyć i posiadać więcej niż lokal konkurencyjny.Warto prześledzić jak szerokie oferty proponują klientom ówczesne apteki, pomijając oczywiście działalność stricte statutową, polegającą na medykamentach (to jest oczywiste). Biorąc za przykład aptekę

Część aptek oferuje dziś ogrom towarów o których niegdyś można było pomarzyć. Do produktów, które dziś stanowią standard, a niegdyś nie były w ogóle nie kojarzone z apteką należą między innymi kosmetyki i środki pielęgnacyjne. Kosmetyki dbające o doskonały wygląd biustu oraz jędrne pośladki u kobiet w różnym wieku do kupienia od ręki w większości aptek. Dodatkowa ofertę stanowią liczne preparaty na odchudzanie. I to nie tylko takie stosowane doustnie , lecz także w formie kosmetyków. Akcesoria niegdyś dostępne raczej w luksusowych drogeriach lub zagranicznych sklepach dziś są w zasięgu ręki niczym rutinoscorbin.

Innymi nowościami oferowanymi przez apteki jest tzw. "erotyczna apteczka". W jej skład wchodzą nie tylko podstawowe środki antykoncepcyjne - w zasadzie z antykoncepcją apteczka nie ma wiele wspólnego. Ta oferta skierowana jest do ludzi pragnących ulepszyć i uatrakcyjnić swoje życie seksualne - obszerny wybór preparatów takich jak kremy, żele i inne produkty, czekają na swoich nabywców...

W ostatnich kilku latach apteki zaczęły łączyć też funkcje drogerii. Prócz środków dermatologicznych i wyspecjalizowanych kosmetyków przekładających się na zdrowie ich użytkownika dostępne zaczynają być także zwykłe, wydawać by się mogły błahe akcesoria podkreślające wygląd (np. środki do makijażu). Nie da się ukryć, że nawet najprostszy środek oferowany w aptekach będzie przebadany, więc nie zaszkodzi Twojej skórze. Dlatego tez, chodź niekiedy wydaje się to śmieszne, warto udać się po tego typu produkty właśnie do apteki. Tam mamy pewną gwarancję, że oferowane środki nie są alergizujące.

Oferta współczesnych aptek nie pomija też sportowców – kulturystów, przedstawiając szeroki wybór licznych produktów będących suplementami diety podczas ćwiczeń fizycznych. Do wyboru do koloru -  aminokwasy, batony odżywcze, HMB, kwasy tłuszczowe, L- Glutamina i inne, niekiedy kosmicznie brzmiące dla laików sportu środki, produkowane z myślą stricte o diecie sportowej.

W nowoczesnych aptekach nie brakuje także asortymentu z działu medycyny naturalnej. Niegdyś spychany na margines sposób leczenia, obecnie staje się bardzo modny i powszechnie stosowany. Zabiegi i środki pielęgnacyjne oparte na składnikach roślinnych i naturalnych, liczne zioła wspomagające prace organizmu i inne środki stanowiące wywar z tego co oferuje przyroda są bardzo chętnie kupowanymi produktami. Obecne apteki z powodzeniem zastępują sklepy zielarskie, nierzadko oferując o wiele więcej. Sami właściciele aptek dobrze wiedzą o tym, że posiadanie dużego wyboru towarów i korzystnych cen decyduje o pozyskaniu stałych klientów.

Podsumowując powyższe, można stwierdzić, że w ostatnich latach usługi aptekarskie w pewnym sensie zrewolucjonizowały się. Zauważmy też, że liczne apteki rozpoczęły także działalność w internecie. Zasada działania jest podobna jak w przypadku wszystkich internetowych sklepów - apteka internetowa pozwala po prostu kupić interesujący (nie wymagający recepty) produkt bez wychodzenia z domu. Możesz oglądać każdy z interesujących cię preparatów, zamawiać do woli, a listonosz dostarczy go Tobie do drzwi. Czy to początek końca tradycyjnej sieci aptek? Czy będziemy świadkami kupowania leków wyłącznie przez internet? I co jeszcze zaoferują nowoczesne apteki internetowe swoim klientom?

Czas pokaże...

Licencja: Creative Commons
2 Ocena