Często szukamy pomocy prawnej.Tekst ten będzie pomocny dla szukających porad.

Data dodania: 2007-05-20

Wyświetleń: 4384

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Można powiedzieć:, czym dalej w las – tym więcej drzew.

Zdanie to rozpoczyna myślową wędrówkę przez gąszcz, ale nie leśny, lecz przez gąszcz tego, co coraz bardziej intensywnie wymyślają ludzie...

Można zadać pytanie; czy jest jeszcze jakaś dziedzina życia, która byłaby bez „zarazków” fabrykowanych przez to, co nazywamy systemem prawnym?
Pewnie nie znajdziemy.

Co cztery lata, lub w podobnych terminach, zmienia się polska władza ustawodawcza. Przychodzą coraz to nowi „młodzi gniewni”, którym nie podoba się to, co zastają i powiadają – „do dzieła”! Zmienimy to, zmienimy to i tak zrobimy anielskie warunki dla...

No właśnie. Dla kogo?

Słyszymy, że dla społeczeństwa, ale po okresie kadencji ustawodawczej okazuje się, że ileś tam zbawicieli trzeba zamknąć, bo robili „nieźle”, ale tylko dla siebie. I tak karuzela kręci się. Od wyborów – do wyborów. Powstają najbardziej astronomiczne koalicje, a przeciętny członek społeczności gubi się w gąszczu pozostawionych, często nie dopracowanych przepisów.

Można być niezadowolonym z systemu prawnego, ale nie mając żadnej alternatywy wolnościowej – trzeba tu i teraz istnieć. Trzeba „nie dawać swojego”, ale też trzeba wiedzieć „jak nie naruszać cudzego”.

Nie ma prawie żadnej dziedziny życia, gdzie nie byłaby potrzebna przynajmniej minimalna znajomość obowiązującego prawa, które w swoim majestacie zakłada, że przepis ogłoszony wszyscy znają. Nieznajomość prawa nie jest okolicznością łagodzącą.

Jak sobie z tym w życiu radzić?

Żyjemy w czasach wszechogarniającego nas Internetu. I to dobrze, – bo tam wszystko można przeczytać, I to źle, – bo jak to znaleźć?

Przeglądarki internetowe potrafią pokazać nieraz bardzo dziwne strony w odpowiedzi na wpisane w przeglądarce hasło, a mimo tego życie toczy się dalej, mimo, że nie znajdujemy potrzebnej informacji.
Nieznajomość prawa nie jest okolicznością usprawiedliwiającą. I jak tu żyć?

Całe szczęście, że istnieją ludzie pomysłowi. Uruchomili stronę http://advoassistance.pl/?pp=1&uid=769&c=a2bd6b5d70e43e30129b5d271fb4e736

Strona ta o prawie i medycynie jest podstawową stroną dla wielu ludzi.. Przy pomocy tej strony możemy pozbyć się kłopotów, ale możemy też dodatkowo zarabiać. Wystarczy tylko wejść na nią i zapoznać się ze wszystkimi zakładkami.

Pierwsze wrażenie jest szokujące. Życie ludzkie, to nie tylko puszcza. To po prostu dżungla.

Skoro istniejemy tu i teraz http://republika.pl/eres9596/antyspam.html pamiętajmy mimo wszystko o serwisie prawnym. Będzie bardzo przydatny każdemu z nas.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena