Nie zastanowiłeś się dobrze nad wyborem i teraz żałujesz swojej decyzji? Takie sytuacje zdarzają się niestety bardzo często w naszym życiu. Przeczytaj, kiedy możesz jeszcze coś zmienić.

Data dodania: 2011-03-13

Wyświetleń: 2477

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kredyt gotówkowy...

-Jeśli zawarłeś umowę o pożyczkę do 80 tys. zł, możesz bez podania przyczyny odstąpić od niej. Jednak trzeba pamietać, że masz na to tylko 10 dni!  Musisz jedynie złożyć pisemne oświadczenie (wzór takiego oświadczenia dostaje się zazwyczaj razem z umową lub można poprosić o niego w placówce bankowej). Musisz jednak pamiętać, że bank ma prawo do zatrzymania opłaty przygotowawczej oraz wszelkich kosztów związanych z ustanowieniem zabezpieczenia. Natomiast ty musisz spłacić całą kwotę kredytu gotókwoego, ale oczywiście bez odsetek.

Zakupy poza sklepem...

-Jeśli kupiłeś coś przez internet, z katalogu wysylkowego lub od akwizytora, również masz 10 dni aby odstąpić od umowy. W tym przypadku także składasz pisemne oświadczenie i następnie w ciągu 14 dni musisz oddać towar. Sklep w tym czasie powinien zwrócić ci pieniądze. Pamiętaj jednak, że zakupioną rzecz musisz odesłać na swój koszt.

Umowa ubezpieczeniowa...

-Jeśli jest podpisana na conajmniej 6 miesięcy masz prawo odstąpić od niej w ciągu 30 dni (7 dni gdy jest to firma). W tym przypadku oczywiście składamy oświadczenie na piśmie nie podając przyczyny. Jednak masz obowiązek zapłacenia składki za okres, kiedy podlegałaś ochronie ubezpieczeniowej.

Umowa promocyjna z operatorem...

-Jeśli umowę na telefon, telewizję lub internet podpisałaś w siedzibie firmy, nie możesz niestety od niej odstąpić. Co więcej jeśli jest to umowa terminowa, za jej zerwanie zapłacisz karę (lepiej sprawdzić to wcześniej).

Licencja: Creative Commons
2 Ocena