Luty to ostatni dzwonek na zapisy do szkoły. Gdy przegapimy ten istotny moment, będziemy musieli czekać pół roku na drugą taką możliwość. Najwyższy czas na podjęcie ważnej decyzji! Inwestuj w siebie! Czas do szkoły!

Data dodania: 2009-02-20

Wyświetleń: 1666

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na naukę nigdy nie jest za późno. Trudno się nie zgodzić z faktem, że każdy kolejny dzień naszego życia jest dla nas subtelną lub bardziej dobitną lekcją. Uczymy się pokory dla otaczającego nas świata, okazywania szacunku innym ludziom - jeśli sami chcemy być podobnie traktowani. Każda kolejna chwila naszej egzystencji sprawia, że odkrywamy nieznane nam dotąd tajemnice relacji międzyludzkich. Uczymy się, jak żyć w zgodzie ze społeczeństwem, ponieważ nie jesteśmy sami na tym świecie, a życie to sztuka kompromisów.
Nie zawsze jesteśmy w stanie zrealizować swoje plany, lecz nie powinniśmy też za każdym razem rezygnować z nich. Egzystując w tej jakże skomplikowanej rzeczywistości, z każdą chwilą uczymy się, jak dokonywać najlepszych, najrozsądniejszych wyborów, kiedy walczyć o swoje, a kiedy wręcz przeciwnie – odwrócić głowę i dla ogólnego dobra „dać sobie spokój”. Im jesteśmy starsi, tym mamy więcej zgromadzonej wiedzy – niezbędnej nam do idealnego wpasowania się w rytm środowiska, w którym egzystujemy. Jednak we współczesnym świecie liczą się także doświadczenia, które zdobyliśmy poprzez chęć nauczenia się czegoś nowego. Liczy się wiedza, do której dążymy świadomie i konsekwentnie. Kształcimy się, aby zdobyć satysfakcjonujący nas, także finansowo, zawód, co z kolei pozwoli nam wieść godziwe i dostatnie życie. Lecz bywa niekiedy, że poziom naszej wiedzy jest niewystarczający do osiągnięcia powyższych celów. Nie załamujmy się jednak i nie oceniajmy naszej pozycji zawodowej jako z góry przegranej. Najwyższy czas na podjęcie ważnej decyzji. Czas do szkoły. Chcąc zrealizować ten rozsądny zamiar, musimy się pośpieszyć, ponieważ luty to ostatni dzwonek na zapisy do wymarzonej placówki. Gdy przegapimy ten istotny moment, będziemy musieli czekać pół roku na drugą taką możliwość. Będzie to kolejnych sześć miesięcy spędzonych na bezrobociu lub niesatysfakcjonującym nas stanowisku.
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Centrum Dolnośląskie pragnie zmotywować do takiego działania jak największą liczbę mieszkańców Dolnego Śląska, ponieważ to właśnie do nich jest skierowany aktualnie prowadzony przez fundację projekt „Inwestuj w siebie”. Ma on na celu zwiększenie liczby osób biorących udział w formalnym kształceniu ustawicznym, którego celem jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych i poszerzanie wiedzy, co niewątpliwie jest dla osób bezrobotnych ogromną szansą na znalezienie zatrudnienia, a dla osób już zatrudnionych – na poprawę pozycji zawodowej. Grupą docelową projektu „Inwestuj w siebie” są Dolnoślązacy w przedziale wiekowym od 25 do 64 lat oraz osoby nieuczące się w wieku od 18 do 24 lat. Program jest zorientowany zarówno na mieszkańców dolnośląskich miast, jak i wsi, w których odsetek bezrobotnych jest największy, szczególnie w przypadku osób powyżej 45 roku życia. Właśnie ich uwagę Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej pragnie zwrócić na aż 788 funkcjonujących na Dolnym Śląsku placówek, w których proces kształcenia ustawicznego może być z powodzeniem realizowany. Wśród nich znajdują się m.in. technika, licea, szkoły zawodowe, uczelnie wyższe, a także placówki kursowe i kształcenia ustawicznego, ośrodki dokształcania i doskonalenia zawodowego, centra kształcenia praktycznego i in. A luty to ostatni możliwy termin, kiedy możemy się do nich zapisać. Nasze szanse na rynku pracy zwiększą się dodatkowo, jeśli wybierzemy taki kierunek nauki, dzięki któremu poziom naszego wykształcenia wpasuje się w jedną z obecnie najbardziej rozwojowych branż w Polsce. A są to bankowość, informatyka, sprzedaż, produkcja, finanse, logistyka, HR, administracja biurowa oraz serwis i mechanika.
Dokonanie odpowiedniego wyboru szkoły to najlepsza inwestycja w nasze wykształcenie, a tym samym możliwość na znalezienie zatrudnienia oraz czerpanie jeszcze większej satysfakcji z wykonywanego zajęcia. Aby nasze plany mogły zostać jak najszybciej zrealizowane, bez konieczności odkładania ich w czasie, koniecznie pamiętajmy o powoli upływającym lutowym terminie rekrutacji.

Projekt „Inwestuj w siebie” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena