Spójrz na kryzys inaczej niż wszyscy. Wykorzystaj okazje i sposobności, jakie dzięki niemu się ujawniają. Wzbogać się.

Data dodania: 2009-02-09

Wyświetleń: 1852

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mówi się, że największe fortuny powstają w czasie wojny lub kryzysu. To wtedy można najwięcej zarobić. Miejmy nadzieję, że tej pierwszej sytuacji nigdy nie będzie nam dane doświadczyć, ale kryzys właśnie mamy. Nie wiadomo ile potrwa, musimy się do niego przystosować i normalnie żyć, a przy odrobinie sprytu możemy na nim zarobić.

Wykorzystajmy więc okazje, które są wokół nas.

Ceny akcji na warszawskiej giełdzie są przecenione i aż prosi się, aby w nie zainwestować. Wyobraźmy sobie, że giełda papierów wartościowych to taki hipermarket, gdzie sprzedaje się akcje. I właśnie teraz trwa wielka wyprzedaż.

Aż dziw bierze, że nie ma tam tłumów ludzi, którzy chcieliby kupić towar o 60-70% tańszy niż kilka miesięcy temu. W hipermarkecie np. odzieżowym przy takiej obniżce cen trudno byłoby znaleźć miejsce parkingowe, a potem nawet jeżeli udałoby Ci się coś kupić to stałbyś ze dwie godziny w kolejce do kasy. Czy to nie paradoks?

W biurze maklerskim bez kolejki kupisz co chcesz, poczekasz kilka miesięcy i sprzedaż z dużym zyskiem. Kiedy zacznie się hossa, akcje będą drogie – wtedy będą tam tłumy ludzi i chętnie kupią od Ciebie drogie akcje. Kolejny paradoks. Zupełnie inaczej niż w hipermarkecie.

Myślę, że to porównanie z hipermarketem dobrze wizualizuje możliwości i sposobności jakie daje GPW do dużego zarobku. Jednakże nikt nie wie ile potrwa kryzys i z nim związana bessa. I właśnie dlatego zanim zainwestujesz – dobrze się do tego przygotuj.

Być może kupując akcję później zyskamy więcej przy mniejszym ryzyku.
Być może wchodząc na giełdę teraz narażamy się na dalszą przecenę walorów i straty bolesne dla naszego portfela.
Być może to jeszcze nie jest dobry czas na wejście na giełdę, ale na pewno jest to świetny czas do przygotowania się na sytuację, kiedy to zapanuje hossa czyli tendencja zwyżkowa.
Tak jak pociąg pospieszny – komu uda się do niego wskoczyć w odpowiednim momencie ten dojedzie do celu i dużo zarobi, a reszta jak zwykle zostanie „na peronie”...
Tak, to chyba jeszcze nie czas na inwestycje w papiery wartościowe, ale na pewno czas na inwestycję w swoją wiedzę finansową. Wykorzystaj go, poznaj tajniki GPW, metody analizy opłacalności inwestycji i przewidywania trendów. Poznaj techniki minimalizowania ryzyka i inwestowania z sukcesem. To nie jest ruletka – to gra na konkretnych zasadach. Twój sukces na giełdzie zależy od Twojej wiedzy. Skorzystaj z materiałów zawartych na stronach serwisu dobrydeal.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena