Niestety nie zawsze udaje się nam skutecznie uchronić przed przeziębieniem. Czasem wystarczy mała chwila niefrasobliwości i już następnego dnia cieknie nam z nosa, dokucza ból głowy, jesteśmy osłabieni, i mamy podwyższoną temperaturę.

Data dodania: 2009-01-25

Wyświetleń: 2802

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Taki stan najczęściej utrzymuje się od trzech do ośmiu dni, ale któż z nas może sobie pozwolić na taki wypoczynek? Nikt nie wyręczy nas z domowych obowiązków, nie mówiąc już o pracy, w której jesteśmy przecież niezastąpieni. Dlatego przeważnie sięgamy po środki dostępne w aptekach, które „szybko stawiają nas na nogi". Wybieramy leki, które znamy z reklam, mamy do nich zaufanie, bo pomogły Goździkowej. Ale czy aby na pewno jest to dobrym rozwiązaniem? Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że lek, o który pytamy jest po prostu aspiryną, albo witaminą C, tyle tylko, że pod inną nazwą i z inną ceną. Przede wszystkim pamiętajmy, że nasze zdrowie jest najważniejsze i lepiej czasem zostać kilka dni w domu, niż do końca życia płacić za zlekceważenie objawów przeziębienia czy grypy. Ponadto zanim sięgniemy po „czyniące cuda" środki farmakologiczne, powinniśmy spróbować „ludowych" sposobów na przeziębienie. Są to stare, sprawdzone metody, które nie powodują, że ból głowy nagle znika, ale wzmacniają organizm i pomagają mu w naturalny - a więc najlepszy sposób - walczyć z infekcją. Jeżeli natomiast mamy zamiar wypróbować specyfik z ładnej, kolorowej reklamy, to polecamy przedtem pomóc organizmowi w znacznie tańszy i lepszy sposób.

Krok pierwszy - dieta. Przede wszystkim zastosować należy odpowiednie suplementy diety. Wybór właściwej kompozycji naturalnych suplementów podnosi odporność organizmu, oraz jego możliwości walki z chorobą. Polecić można produkty firmy Vision. Mieszanka Detox oraz nutrimax daję rewelacyjne efekty. Dzięki swoim bioaktywnym właściwościom organizm zabezpieczony jest przed infekcjami, a prawidłowo odżywione komórki odzyskują swoje naturalne właściwości.
Przez pierwsze dwa dni infekcji powinniśmy jeść przede wszystkim warzywa i owoce, unikać należy tłuszczy, mięsa i słodyczy. Do picia najlepsze będą ciepłe ziołowe i owocowe herbaty, na przykład z porzeczek, malin i poziomek z dodatkiem miodu, który ułatwia wydalanie toksyn z organizmu. Możemy pić także soki, ale tylko te ze świeżo wyciśniętych warzyw i owoców. Pamiętajmy, że szczególnie podczas przeziębienia przebiegającego z gorączką bardzo ważne jest uzupełnianie płynów w organizmie, minimum to od 1 aż do 3 litrów na dobę.

Krok drugi - wietrzenie pomieszczenia. Istotnym elementem walki z chorobą jest regularne wietrzenie pomieszczeń, w których przebywamy. Świeże powietrze to powietrze wzbogacone w tlen, a takie właśnie przyspiesza proces oczyszczania naszego organizmu.
Krok trzeci - masaż. Jeśli istnieje taka możliwość, to dobrze jest przynajmniej 3 razy dziennie wziąć trzyminutowy prysznic - na przemian gorącą i letnią wodą. Jest to tak zwany hydromasaż. Taki rodzaj masażu naczyń krwionośnych również przyspiesza oczyszczanie organizmu, a co za tym idzie szybciej powrócimy do zdrowia.

Krok czwarty - zwalczanie gorączki. Jeśli przeziębieniu towarzyszy gorączka należy: przygotować litr ciepłej wody, następnie wlać do niej 5 łyżek stołowych octu jabłkowego lub winnego. W tym roztworze moczymy gąbkę i nacieramy nią całe ciało, nie wycierając się zakładamy bieliznę i kładziemy się do łóżka. Po upływie pół godziny można wziąć naprzemienny prysznic. Jeśli gorączka nadal nie ustępuje trzeba namoczyć w jabłkowym lub winnym occie, cienkie bawełniane skarpety i założyć je na stopy, dodatkowo ubieramy drugą parę ciepłych skarpet. Kładziemy się do łóżka i starannie wygrzewamy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena