Przeczytałem dzisiaj dość sympatyczną książkę. FISH Filozofia jest filozofią pracy praktykowaną przez pracowników jednego z nowojorskich targów rybnych, dzięki której to miejsce stało się (podobno) sławne na całym świecie. U podstaw tej filozofii leży ‘duch zabawy’ - wszystko co robisz, traktuj z uśmiechem.

Data dodania: 2009-01-05

Wyświetleń: 3268

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odnajdowanie radości w codziennej rutynie daje olbrzymią energię, która ma wpływ nie tylko na osobę żyjącą wg zasad FISH Filozofii, ale na całe jej otoczenie. Jak widać filozofia ta nie dotyczy tylko pracy, może być stosowana wszędzie… i właśnie ta książka opisuje zastosowanie jej w rodzinnym życiu. Przytaczając historie pewnej rodziny pokazuje jak w praktyce wygląda pozytywne nastawienie i otwartość na potrzeby innych. Książka przedstawia też (momentami w dość przesadny sposób) moc szczerej rozmowy jako “narzędzia” wzmacniania więzi między ludźmi. To właśnie szczere rozmowy, obok samej FISH Filozofii, są elementem przewijającym się przez całą książkę. Autorzy stwarzają w ten sposób rodzinę idealną, rodzinę, która rozmawiając ze sobą codziennie pozwala, każdemu się wzajemnie zrozumieć.
Mimo, że książka nie zaciekawiła mnie na początku, później przyciągnęła jak magnes na pół dnia, a jej krótka lektura (cała książka ma niewiele ponad 140 stron) wzbudza wiele emocji i chęci do zmieniania swojej rodziny i swojego otoczenia na lepsze. Odpowiadając na stawiane w książce pytania, takie jak:
Czy umiemy dostrzec naturalną radość w życiu?,
Komu zdołałem umilić dzisiaj życie?,
Co robię, by świat uczynić bardziej przyjaznym dla ludzi?,
Jaką mamy wizję naszej rodziny, partnerstwa czy przyjaźni?,
Czy i jak możemy sobie pomagać w życiu?
jesteśmy w stanie wydobyć z siebie jakieś lepsze JA. Gorąco polecam!
Licencja: Creative Commons