Wysiłkowe nietrzymanie moczu to dolegliwość polegająca na mimowolnym oddawaniu moczu podczas wykonywania czynności, które zwiększają ciśnienie w jamie brzusznej, czyli powodujących nacisk na mięśnie dna miednicy MDM. Należą do niej kichanie, śmiech czy kaszel, a także wysiłek fizyczny, czy nawet tak proste czynności jak wchodzenie po schodach.

Data dodania: 2024-03-09

Wyświetleń: 203

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wysiłkowe nietrzymanie moczu - innowacyjny tampon na nietrzymanie moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu - innowacyjny tampon na nietrzymanie moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to dolegliwość polegająca na mimowolnym oddawaniu moczu podczas wykonywania czynności, które zwiększają ciśnienie w jamie brzusznej, czyli powodujących nacisk na mięśnie dna miednicy MDM. Należą do niej kichanie, śmiech czy kaszel, a także wysiłek fizyczny, czy nawet tak proste czynności jak wchodzenie po schodach.

Jest to powszechny problem, występujący zwłaszcza u kobiet. Może być on spowodowany między innymi osłabieniem mięśni dna miednicy lub osłabieniem mięśnia zwieracza cewki moczowej. 

Osoby dotknięte wysiłkowym nietrzymaniem moczu mogą napotykać nie tylko fizyczne, ale również emocjonalne trudności. Mogą odczuwać wstyd, obawę lub frustrację z powodu braku kontroli nad swoim ciałem. Z tego też powodu często unikają aktywności fizycznej, a także rezygnują ze spotkań towarzyskich. 

   

Czy wysiłkowe nietrzymanie moczu da się wyleczyć?

Oczywiście. Skutecznie leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu (NTM) jest jak najbardziej możliwe.

Istotne jest, aby nie zwlekać z konsultacją specjalistyczną np. u lekarza lub fizjoterapeutki uroginekologicznej, którzy ocenią przyczynę problemu oraz zaproponują odpowiednie leczenie.

Istnieje wiele różnych metod leczenia NTM. Wśród nich znajdują się ćwiczenia i techniki, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni dna miednicy poprzez ćwiczenia Kegla w tym elektrostymulacja nie nietrzymanie moczu lub biofeedback na poprawę pracy mięśni dna miednicy.

  

Jak pomóc sobie przy nietrzymaniu moczu? Innowacyjny tampon podtrzymujący. 

Co zrobić, gdy podczas leczenia nietrzymania moczu nie chcesz rezygnować z ulubionych aktywności lub spotkań towarzyskich? Czy musisz nosić niekomfortowe wkładki na nietrzymanie moczu? Jak powstrzymać wycieki moczu natychmiast?

Contrelle tampon na nietrzymanie moczu

Contrelle to innowacyjny tampon podtrzymujący. Jego zadaniem jest podparcie szyi pęcherza i cewki moczowej. Tym sposobem Contrelle zmniejsza lub całkowicie zapobiega mimowolnemu popuszczaniu moczu spowodowanego wysiłkowym nietrzymaniem moczu przy kichaniu, śmiechu, kaszlu czy aktywności fizycznej.

Dzięki stabilizatorowi pęcherza moczowego Contrelle nie będziesz musiała martwić się o to gdzie jest najbliższa toaleta i będziesz mogła robić to co kochać, nie myśląc o nietrzymaniu moczu.

Contrelle doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu lub tylko podczas określonych aktywności, takich jak trening sportowy np. fitness lub wyjście towarzyskie.

Contrelle to produkt stworzony specjalnie dla kobiet.

Leczenie nietrzymania moczu

Contrelle - dlaczego warto sięgnąć po ten tampon podpierający?

Alternatywa dla wkładek na nietrzymanie moczu i pieluchomajtek stworzona specjalnie dla kobiet

Contrelle oferuje większą higienę niż podpaski, wkładki na nietrzymanie moczy czy pieluchomajtki, których noszenie powoduje dyskomfort. Zamiast chłonąć wycieki z pęcherza, podpiera cewkę moczową i szyję pęcherza, zapewniając uczucie świeżości, co pozwala poczuć się bardziej pewnie.

Wygodny i łatwy w aplikacji tampon na nietrzymanie moczu

Stabilizator został wykonany z miękkiej, biokompatybilnej pianki, co sprawia, że sama aplikacja, jak i późniejsze noszenie, jest wygodne i komfortowe, a jego obecność nie będzie odczuwalna. Contrelle zakłada się podobnie jak tampon, z tą różnicą, że stabilizator został wyposażony w specjalny aplikator, pomocny przy włożeniu.

Contrelle można nosić przez cały dzień (do 16 godzin) lub tylko wtedy, gdy wymagane jest kontrolowanie wycieków moczu np. podczas treningu lub podczas tańca.

Refundowany tampon na nietrzymanie moczu

Najnowsze badania wykazały, że prawidłowo stosowany Contrelle zmniejsza liczbę i intensywność epizodów nietrzymania moczu. Ponadto, produkt ten został zatwierdzony do refundacji przez NHS w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwecji, Danii i Holandii.

3 rozmiary do wyboru

Contrelle jest dostępny w 3 różnych rozmiarach. Rozpoczęcie korzystania z Contrelle jest bardzo łatwe i można to zrobić w domowym zaciszu wykorzystując zestaw startowy, który zawiera wszystkie trzy wielkości. Dzięki temu będziesz mogła wybrać najbardziej skuteczne i komfortowe dopasowanie.

Stabilizator pęcherza contrelle

   

Contrelle - opinie użytkowniczek

Contrelle cieszy się bardzo dobrą opinią wśród użytkujących go kobiet:

 1. Autor: Aleksandra, Rzeszów, Opinia potwierdzona zakupem
  Pierwszy produkt, który mi aż tak mi pomógł w nietrzymaniu moczu. Bardzo polecam

 2. Autor: Celina, Wiśniowa, Opinia potwierdzona zakupem
  Polecam, pomaga przy problemie nietrzymania moczu. Znacznie poprawia komfort życia.

 3. Autor: Marta, Gniezno, Opinia potwierdzona zakupem
  Polecam każdej kobiecie która ma problemy z nietrzymaniem moczu. Produkt rewelacja

 4. Autor: Anna, Jordanów, Opinia potwierdzona zakupem
  Świetny produkt do uzyskania komfortu i poczucia bezpieczeństwa przy opadaniu pęcherza i związanymi z tym stanem dolegliwościami. Dobrze podpiera i jest łatwy w aplikacji. Produkt poleciła mi moja fizjoterapeutka uroginekologiczna.

 5. Autor: Katarzyna, Ołtarzew, Opinia potwierdzona zakupe
  Naprawdę polecam każdej osobie z problemem obniżającego się pęcherza. Produkt najlepszy na rynku. W porównaniu do innego produktu tamponu podtrzymującego jest niebo a ziemia. Aplikacja łatwa choć myślałam że sobie nie poradzę widząc pierwszy raz instrukcje ;) szkoda że nie jest refundowany u nas tak jak w Anglii

 6. Autor: Edyta, Ligota, Opinia potwierdzona zakupem
  Stabilizator podczas aktywności fizycznej spełnił swoją funkcję. Pozostał w miejscu założenia i był niewyczuwalny.


To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.

Producent: VIVECA BIOMED LTD | Upoważniony przedstawiciel: CS LIFESCIENCES EUROPE LTD | Dystrybutor: ELMEDICO Robert Gabrysiak

Licencja: Creative Commons
0 Ocena