Kurs rysunku można wybrać z bardzo różnych powodów i niekoniecznie musi tej decyzji od razu towarzyszyć pomysł na karierę artystyczną. Nauka rysunku dla dzieci to dokonały sposób na rozwój bardzo różnych kompetencji, często zupełnie nieoczekiwanych. W szkole rysunku odnajdą się także świetnie nastolatkowie marzący o karierze architekta czy projektanta wnętrz, a nie tylko artysty-malarza.

Data dodania: 2023-05-31

Wyświetleń: 105

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zajęcia z rysunku - nie tylko dla przyszłych artystów

Dla kogo są lekcje rysunku? 

Szkoła rysunku jest właściwie dla każdego. To zajęcia plastyczne, które nie mają górnego ani dolnego limitu wieku. Naukę rysunku mogą rozpocząć maluchy, jak i dorosłe osoby. Szkołę rysunku odwiedzić może zarówno osoba totalnie początkująca, jak i ta, która posiada już pewne umiejętności, ale chce je dalej rozwijać i doskonalić. 

Zajęcia artystyczne wbrew powszechnemu przekonaniu wcale nie są wyłącznie dla tych osób, które marzą o karierze artysty czy studiach na ASP. Uczestnicy kursu rysunku mogą się po prostu świetnie bawić, rozwijając przy tym bardzo różne umiejętności, nie tylko manualne. To, jak dalej potoczy się ich droga, i czy postanowią zawodowo wykorzystywać zdobyte umiejętności, zależy tylko od nich. 

Co dają zajęcia z rysunku? 

Kurs rysunku dla dzieci to doskonały pomysł, aby poprawić motorykę ręki. Nie jest to jednak jedyna dodatkowa korzyść z nauki rysunku, malarstwa czy rzeźby. Stymulacja motoryki ręki aktywuje bowiem obszar w mózgu, który odpowiada również między innymi za zdolności językowe. Rysując, pobudzamy także wyobraźnię, kształtujemy umiejętności myślenia przestrzennego, perspektywy i punktu widzenia, które przydają się nie tylko przyszłym architektom. Nauka rysunku i malarstwa to także stworzenie dzieciom przestrzeni do wyrażania swoich emocji i uczuć. Zajęcia rysunku przynosić mogą więc znacznie więcej korzyści niż tylko kształtowanie umiejętności manualnych i plastycznych. W tym kontekście są więc bardzo cennym uzupełnieniem dla innych aktywności. 

Architektura? Projektowanie? Rozważ kursy rysunku 

Kurs malarstwa czy rysunku to oczywiście zajęcia absolutnie niezbędne z punktu widzenia osób, które marzą jednak o tym, aby swoją pasję artystyczną uczynić sposobem na życie. Rekrutacja na Akademię Sztuk Pięknych czy architekturę związana jest z egzaminami sprawdzającymi poziom rysunku u kandydatów. W tym kontekście zajęcia z rysunku mogą zostać bezpośrednio powiązane z przygotowaniem do takich egzaminów. Szkoły rysunku dla tego typu uczestników proponują specjalne kursy zorientowane na szlifowanie bardzo konkretnych umiejętności ocenianych w procesie rekrutacji. Zajęcia i warsztaty z rysunku mogą w istotny sposób wpłynąć więc na szanse pozytywnego wyniku rekrutacji na wymarzone studia. Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena