0 głosów

Serwisy społecznościowe są coraz bardziej popularne. Choć niewątpliwie boom maja już za sobą, to jednak ciągle powstają nowe społeczności i te społeczności wchodzą na całkiem nowe obszary.

Psy i pupile

Jednym z takich nowych obszarów są psy i koty - tematyka związana z naszymi ulubieńcami. Użytkownicy teraz nie tylko mogą dowiedzieć się informacji na temat ras psów, oglądać psy rasowe na zdjęciach, czy czytać porady na temat czworonogów. Powstaje ostatnio coraz więcej serwisów na których użytkownicy mogą dodać profile swoich psów, mogą zamieszczać tam zdjęcia psów, dodawać opisy, ale także oceniać i komentować inne psy.

Wyobraźmy sobie jak to wyglądało kilka lat temu. Mogliśmy co najwyżej kupić gazetę o psach i czytać zamieszczone tam artykuły. Jedyną interakcją były ewentualne zdjęcia psów wysyłane do redakcji pocztą i zamieszczane na prośbę czytelników.

Psie społeczności

Społeczności miłośników psów są coraz bardziej popularne. Najciekawsze serwisy społecznościowe z psami w roli głównej mają po kilka - kilkanaście tysięcy zarejestrowanych użytkowników, a pozostałych użytkowników pewnie kilka razy więcej. Powstają dzięki temu takie mini nasze klasy psich miłośników, użytkowników, którzy dzielą się zdjęciami psów, komentarzami, głosują na swoje profile.

Co dalej?

Serwisy społecznościowe mimo tego co przepowiadali niektórzy nie zaginęły. Nadal są popularne, coraz popularniesze. Psy, koty i inne zwierzaki wydają się mieć ważną rolę w tych społecznościach. Zapewne niedługo ludzie zaczną umawiać się na wspólne wyprowadzanie psów, wspólne biegi z psami i wystawy psów.
Licencja: Creative Commons