Ceremonia ślubu wraz z przyjęciem weselnym to niewątpliwie duży wydatek, z którym narzeczeni i ich rodziny muszą się liczyć. Do obniżenia ostatecznej sumy wydatków pomocne wydają się być między innymi używane suknie ślubne.

Data dodania: 2010-09-30

Wyświetleń: 2374

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ceremonia ślubu wraz z przyjęciem weselnym to niewątpliwie duży wydatek, z którym narzeczeni i ich rodziny muszą się liczyć. Kalkulator weselny, obejmujący listę potrzebnych elementów do zakupu przed tym ważnym dniem z ich średnią wyceną, zawsze uwzględnia wartość kreacji panny młodej. Do obniżenia ostatecznej sumy wydatków pomocne wydają się być między innymi używane suknie ślubne.

Popyt na ubiór z drugiej ręki dla kobiet prowadzonych do ołtarza wciąż przewyższany jest przez podaż.  Wiele klientek decyduje się zakupić używane suknie ślubne z myślą o ponownej sprzedaży po wykorzystaniu. Taki zabieg, choć wymaga nakładu czasu i obarczony jest ryzykiem niepowodzenia, pozwala obniżyć koszt za kreację panny młodej, wyręcza ją również z dylematu, co zrobić z niepotrzebną suknią. Duży wybór ofert ułatwia wyszukanie tej najkorzystniejszej. Uważa się, że jest to rozwiązanie wygodniejsze od wynajmu stroju. Jeżeli planujemy kupić kreację w salonie ślubnym, nawet wybierając używane suknie ślubne możemy liczyć na fachową poradę, przymiarkę oraz indywidualne dopasowanie  do figury. Tańszym rozwiązaniem jest nabycie stroju w sklepach internetowych czy na aukcjach. Co prawda ryzykujemy wtedy tym, że ubioru może nie sprostać naszym oczekiwaniom, przez co konieczne będą przeróbki we własnym interesie, ale to nie problem, jeśli namierzy się godną zaufania krawcową. Używane suknie ślubne można dostać już od 200 złotych, średnio w granicach 700 złotych, gdy wartość nowych oscyluje w granicach 1 500 złotych. Ich cena wyjściowa zależy w głównej mierze od ceny rynkowej za nową oraz stanu technicznego. Pamiętajmy, że używane suknie ślubne z cienkiego tiulu czy delikatnej koronki są bardziej podatne na uszkodzenia. Konieczne jest sprawdzenia jakości materiału. Najczęściej wystawiane kreacje są po gruntownym czyszczeniu, często w komplecie z dołączonym welonem.

Jeżeli młode panny nad używane suknie ślubne preferują nowe, a chcą zaoszczędzić, warto wyczekać promocje w renomowanych salonach i skorzystać z wyprzedaży ubiegłorocznych kolekcji. Można również dać zlecenie uszycia wybranego modelu u krawcowej. To dobre rozwiązania zwłaszcza dla kobiet o nietypowej figurze. Bez względu na drogę nabycia sukni każda powinna być odpowiednio dobrana, aby podkreślać atuty panny młodej i pozwolić jej w tym dniu oczarować pięknem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena