Planszówki przeżywają dziś prawdziwy renesans i nie kojarzą się już tylko z dziećmi, z Piotrusiem i warcabami. Na rynku pojawiają się nowoczesne tytuły dla starszych graczy i społeczeństwo, w różnym wieku, coraz częściej dostrzega zalety gier planszowych.

Data dodania: 2008-11-15

Wyświetleń: 2062

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Od kilku lat Polacy interesują się grami planszowymi. Coraz więcej osób spędza czas w klubach, domach, kawiarniach oddając się graniu. Organizowane są liczne zjazdy, spotkania, konwenty miłośników gier planszowych. Planszówki przeżywają dziś prawdziwy renesans i nie kojarzą się już tylko z dziećmi, z Piotrusiem i warcabami. Na rynku pojawiają się nowoczesne tytuły dla starszych graczy i społeczeństwo, w różnym wieku, coraz częściej dostrzega zalety gier planszowych.
Grając mamy czas na „chwileczkę zapomnienia”. Można przenieść się w odległe czasy i najróżniejsze światy. Budować zamki dla średniowiecznych władców, rządzić starożytnym Egiptem, kolonizować osady, rozwijać swoje mocarstwa, rywalizować o przestrzeń życiowa dla dinozaurów, handlować rzadkimi towarami w kosmosie i łącząc siły pokonywać wspólnego wroga.
Na rynku dostępne są gry z zarówno historyczne, strategiczne, fantasy jak i ekonomiczne i logiczne. Jeśli lubimy ryzyko można wybrać grę z dużą dawka losowości, jeśli wolimy planować i mieć wszystko uporządkowane wybierzmy grę z niskim czynnikiem losowości. Na rynku dostępne są gry rodzinne, które nie nudzą się dorosłym i nie są zbyt skomplikowane dla dzieci. Gry familijne to gry dla całej rodziny bez względu na wiek. Przy jednym stole mogą zasiąść małe dzieci wraz z rodzicami. Do kategorii gier familijnych mogą należeć wszystkie gry od ekonomicznych do przygodowych, wiele zależy od tego ile mamy czasu na grę, w ile osób chcemy pograć i w jakim wieku są osoby grające. Gra familijna powinna posiadać kolorową szatę graficzną (oprawę gry), ciekawą fabułę, historię, wokół której będzie się toczyła zabawa oraz powinna również zawierać wyjątkowo proste zasady i nieskomplikowaną mechaniką, w której bez względu na ilość graczy nie będzie nudziła przestojami i czekaniem na swoją kolejkę.
Gry to również świetny i oryginalny prezent, który na pewno nie znudzi się zaraz po rozpakowaniu. U dzieci i młodzieży taki prezent pobudzi ciekawość i chęć poznania zasad i sekretów, które kryje pudełko . Zapewni osobie obdarowanej miłe spędzenie czasu w rodzinnym i przyjacielskim gronie.
Gry planszowe rozwijają zainteresowania i osobowość. Pozwalają ćwiczyć koncentrację i przyswajają wiedzę. Szlifują zdolności przestrzenne, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Uczą myślenia i działania w zespole, znaczna część gier wymaga interakcji miedzy uczestnikami gry. Gry planszowe zapewniają odpowiednią dozę intelektualnej rozrywki, połączoną z niemała dawka śmiechu i wygłupów. No i chyba najważniejsze -integrują .
Sklepy sprzedają coraz więcej pozycji, a rodzimi wydawcy dostarczają coraz więcej pięknie wydanych polskojęzycznych produktów. Większość gier zawartych jest w jednym pudełku mniejszym, bądź większym i można ja zabrać dosłownie wszędzie, zarówno pod namiot, do pociągu jak i na ławkę w parku.. Dlatego zamiast nudzić się, chodzić z kąta w kąt, siedzieć przed telewizorem czy komputerem poszukajmy interesującej nas gry w sklepie internetowym, z grami planszowymi „4karo” (http://www.4karo.pl), zaprośmy znajomych, grajmy i rozwijajmy się intelektualnie.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena