Z sieci na karty czyli gra planszowo-karciana na podstawie gry internetowej "Arena Albionu"

Data dodania: 2008-07-11

Wyświetleń: 2586

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pod koniec czerwca 2008 roku firma Proglobal oraz Wydawnictwo Kuźnia Gier podpisały umowę o współpracy, której wynikiem ma być wydanie na wiosnę 2009 roku gry planszowo-karcianej "Arena Albionu". Powstający z dużym rozmachem produkt bazować będzie na popularnej polskiej grze internetowej MMORPG pod tym samym tytułem. Internetowa gra Arena Albionu umieszczona jest pod adresem http://www.arena-albionu.pl i skupia wokół siebie ponad 7000 graczy. Rezultatem współpracy będzie, wyczekiwana przez fanów internetowej gry Arena Albionu, przygodowa, planszowo-karciana gra dla dwóch do czterech graczy. Gracze wcielać się będą w role rycerzy eksplorujacych świat Albionu. Szczegółowe informacje na temat gry zostaną podane do wiadomości jesienią br.

Proglobal (http://www.proglobal.pl) to firma informatyczna, której działalność polega na tworzeniu i utrzymywaniu serwisów internetowych. Proglobal specjalizuje się w tworzeniu i administrowaniu gier internetowych. Najbardziej znane gry to: Arena Albionu (http://www.arena-albionu.pl) - internetowa gra MMORPG, Gotyx (http://www.gotyx.pl) - gra strategiczno-ekonomiczna, ONA I ON (http://www.ona-i-on.pl) -gra towarzyska. Do najbardziej znanych serwisów należących do Proglobal można zaliczyć: katalog gier internetowych (http://www.gra24h.pl), serwis społecznościowy Horak (http://www.horak.pl), bazę noclegów online (http://www.noclegi-tanie.pl), tooplistę skupiającą najlepsze strony o tematyce RPG, MMORPG, cRPG i wiele innych. Już wkrótce pojawi się sklep internetowy z grami, który powstaje przy współpracy z Cube.

Kuźnia Gier (http://www.kuzniagier.pl) to działające od początku 2005 roku wydawnictwo specjalizujące się w wymyślaniu, tworzeniu oraz wydawaniu gier planszowych i karcianych. Najbardziej znane gry Kuźni to: Wiedźmin:
Przygodowa Gra Karciana (wydany na podstawie gry komputerowej stworzonej przez CD Projekt Red), Wiochmen Rejser i jego kontynuacja Wiochmen 2 (popularne, szalone gry karciane o wyścigach furmanek) czy Inwigilacja (parodiująca rzeczywistość gra towarzyska o... teczkach, lustracji i ciężkiej doli posłów na sejm). Z maszyn drukarskich schodzą właśnie dwie nowe produkcje Kuźni: Rice Wars - duża gra stategiczno ekonomiczna w realiach średniowiecznej Japonii oraz niezwykła rodzinna gra logiczna: "Mozaika". Już wkrótce w sprzedaży pojawią sie kolejne dwie produkcje: Munchkin (polska edycja kultowej gry Steve'a Jacksona, wydawana we
współpracy z Q-Workshop) oraz Inwigilacja Luksusowa.

Arena Albionu (http://www.arena-albionu.pl) to oryginalna w 100% polska gra internetowa typu MMORPG czyli gra typu RPG rozgrywaną w sieci przez wielu graczy. Gra jest bezpłatna i oparta jest w pełni na przeglądarce internetowej. Grafika w grze jest bajecznie kolorowa, dziesiątki map, obrazki przedmiotów, broni oraz modele postaci wyglądają bardzo klimatycznie. Postać posiada swój wiek i w miarę upływu gry staje się coraz starsza. Wartościową część populacji graczy
stanowią kobiety, które w grze odgrywają znaczącą rolę. Osoby grające w Arene Albionu tworzą swego rodzaju społeczność składającą się z osób w szerokim przedziale wiekowym od około 12 do powyżej 60 lat o zróżnicowanym wykształceniu i z różnych miejscowości. Arena Albionu ma swój urok i coś pociągającego, przede wszystkim to symulator życia i zachowań człowieka, dzięki czemu gracze angażują się w niej przez wiele miesięcy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena