Odtruwanie alkoholowe za pomocą kroplówek to prawdopodobnie najskuteczniejsza metoda leczenia kaca i zatrucia alkoholowego za pomocą dobroczynnego działania witamin, minerałów, elektrolitów i indywidualnie dobranych leków.

Data dodania: 2021-12-31

Wyświetleń: 560

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Odtruwanie alkoholowe – skuteczna metoda walki z negatywnymi konsekwencjami picia alkoholu

Alkohol stanowi jedną z najpopularniejszych używek na świecie. Jest on towarzyszem człowieka od wielu tysięcy lat, a w dalszym ciągu nie ma całkowicie skutecznej metody na radzenie sobie z negatywnymi skutkami jego spożycia. Zarówno zatrucie alkoholowe, jak i każdemu dobrze znany kac, swoimi objawami potrafią skutecznie zepsuć dzień. Warto więc szukać sposobu poprawiającego samopoczucie po zakrapianej imprezie. Z tego powodu tak wiele osób sięga odtruwania alkoholowego.

Dlaczego alkohol powoduje kaca?

Termin „kac” odnosi się do negatywnych objawów natury psychofizycznej, które pojawiają się kilka lub kilkanaście godzin po zakończeniu picia alkoholu. Wiadomo, że do głównych objawów kaca zalicza się pulsujący ból głowy, wymioty i nadwrażliwość na bodźce, jednak niewiele osób wie, w jaki sposób kac powstaje.

Głównym sprawcą powstania kaca jest aldehyd octowy. Jest to toksyczny metabolit etanolu. Powstaje on w wątrobie, ponieważ to ona wytwarza enzym rozkładający alkohol. Wspomniany aldehyd jest blisko 30 razy bardziej toksyczny, niż sam alkohol. Tym samym zatrucie alkoholowe to nic innego, jak zatrucie aldehydem octowym. Warto jednak dodać, że jest to jedna z przyczyn powstania kaca. Duże znaczenie ma także częste oddawanie moczu. Alkohol wpływa na układ hormonalny, a w dodatku jest moczopędny. Dzieje się tak, ponieważ hamuje on uwalnianie wazopresyny – hormonu, którego zbyt niskie stężenie prowadzi do odwodnienia i utraty elektrolitów.

Czym jest zatrucie alkoholowe?

Zbyt częste picie dużych ilości alkoholu prowadzi do uzależnienia i choroby alkoholowej. Organizm zaczyna przywykać do obecności etanolu we krwi, przez co domaga się coraz większych jego dawek. W wyniku tego powstają:

 • Problemy ze snem,
 • Uczucie gorszego samopoczucia,
 • Drgawki i drżenia,
 • Objawy podobne do grypy i przeziębienia.

Częstą metodą przezwyciężania powyższych objawów jest tak zwane „leczenie klina klinem”, czyli w myśl przysłowia „czym się strułeś, tym się lecz”, człowiek sięga po kolejne dawki alkoholu. Tworzy to niestety błędne koło, z którego samodzielnie ciężko się wydostać, a samo nadużywanie alkoholu destrukcyjnie wpływa na działanie zarówno samego organizmu, jak i psychiki człowieka. Z tego powodu zaleca się zgłoszenie po specjalistyczną pomoc lekarzy. Jeżeli Pacjent wyrazi zgodę, lekarz podejmuje konkretne kroki w celu określenia ogólnego stanu zdrowia alkoholika, a następnie dostosowuje indywidualny proces leczenia.

Walka z zatruciem alkoholowym

Pod kątem chemicznym i biologicznym, zakrapiana impreza stanowi nie lada wyzwanie dla organizmu człowieka. Tak chętnie wypijany etanol, poprzedniej nocy gwarantował doskonałą zabawę, a dzisiejszego ranka stał się wrogiem dobrego samopoczucia. Odtruwanie alkoholowe ma na celu przywrócenie organizmowi normalny stan w jak najkrótszym czasie. Oczywiście, w łagodnych stanach człowiek poradzi sobie sam, jednak pomoc specjalistów będzie konieczna w sytuacji, kiedy objawy będą znacznie nasilone, a także kiedy dana osoba z różnych względów będzie chciała szybko stanąć na nagi.

Na terenie miasta Krakowa działa gabinet https://odtruwaniekrakow.pl/, który specjalizuje się w odtruwaniu alkoholowym. Stan homeostazy można osiągnąć poprzez skorzystanie z oferty kroplówki witaminowej.

Co wchodzi w skład kroplówek?

Wspomniane kroplówki składają się z różnych związków aktywnych. Podstawą ich składu jest izotoniczny roztwór soli fizjologicznej, w którym rozpuszczone są inne składniki, takie jak:

 • Glukoza,
 • Elektrolity,
 • Sole mineralne – np. magnez, potas, wapń, sód,
 • Witaminy – szczególnie istotna jest grupa B oraz witamina C,
 • Koenzym Q-10,
 • Ornityna,
 • Inne substancje, które regenerują i oczyszczają wątrobę oraz neutralizują wolne rodniki tlenowe,
 • Leki – o ile lekarz zleci ich podanie. Najczęściej są to preparaty nasenne, wyciszające i uspokajające, przeciwdepresyjne, przeciwpadaczkowe, przeciwwymiotne i przeciwbólowe.

Dokładny skład kroplówki określany jest przez lekarza, łącznie ze stężeniem powyższych składników. Indywidualnie dobrana receptura pozwala na szybkie wyeliminowanie przyczyn złego samopoczucia spowodowanego zatruciem alkoholowym. W ten sposób organizm zostaje odpowiednie nawodniony, odżywiony, zregenerowany, dostarczając mu niezbędnych składników uzupełniających niedobory, powstałych na skutek picia.

Kto zajmuje się odtruwaniem alkoholowym?

Samodzielne podanie i dobranie kroplówki witaminowej nie jest możliwe. W specjalistycznych miejscach oferujących odtruwanie alkoholowe, takich jak nasz gabinet https://odtruwaniekrakow.pl/ za odtrucie odpowiada zawsze wykwalifikowany i doświadczony personel medyczny, prowadząc swoje działania zgodnie ze sztuką medyczną i obowiązującymi procedurami medycznymi, uwzględniającymi najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa. Warto dodać, że oferujemy dojazd do miejsca zamieszkania Pacjenta. Zarówno wielkość, jak i konkretny skład płynu przeznaczonego do wlewu dostosowany indywidualnie do potrzeb organizmu danego Pacjenta z uwzględnieniem jego wagi, czy też zażywanych na co dzień leków, posiadanych chorób i alergii. Kroplówka podawana jest dożylnie, dzięki czemu efekty jej podania odczuwalne są natychmiastowo, pomagając szybko stanąć na nogi. W ten sposób już po wyjściu z gabinetu dana osoba może funkcjonować normalnie, wracając do swoich codziennych obowiązków, bez oznak kaca, zatrucia alkoholowego, czy efektu spadku energii.

Zalety odtruwania alkoholowego

Leczenie alkoholizmu wymaga praktycznej metody leczenia w formie kroplówki. Aby skutecznie pozbyć się fizycznego uzależnienia alkoholowego niezbędne jest zastosowanie odtruwania alkoholowego. Ludzki organizm potrzebuje siły, aby skutecznie przeprowadzić proces regeneracji. Do przywrócenia normalnej pracy narządów wewnętrznych niezbędne jest szybkie i skuteczne działanie. Z tego powodu odtrucie ma formę kroplówki. Podanie preparatów dożylnie omija proces wchłaniania w układzie pokarmowym, co znacznie zwiększa biodostępność wszystkich składników.

Do głównych zalet odtruwania alkoholowego zalicza się:

 • Wysoką wydajność,
 • Niemalże natychmiastowe efekty lecznicze,
 • Szerokie spektrum zastosowania – kroplówki witaminowe mają swoje zastosowanie w przypadku kaca, cięższego zatrucia alkoholowego, przezwyciężaniu ciągów alkoholowych, czy też obniżaniu poziomu uzależnienia fizycznego,
 • Możliwość zastosowania kroplówki przy każdym stopniu zatrucia alkoholem, niezależnie od poziomu uzależnienia,
 • Szybkie odczucie ulgi i lepszego samopoczucia,
 • Delikatność terapii – leki powolnie trafiają do krwi, która ulega skropleniu. W ten sposób nie obciąża się aż tak bardzo układu krążenia,
 • Wieloskładnikowość – każda kroplówka zawiera indywidualnie dobrany zestaw witamin, minerałów, leków i elektrolitów, odzwierciedlający zapotrzebowanie organizmu.

Chcesz wyjść z ciągu alkoholowego? Postaw na odtruwanie alkoholowe

Odtruwanie alkoholowe jest bezpiecznym i skutecznym sposobem pozwalającym wrócić do dobrej formy. Jest to bezbolesne działanie medyczne, szybko przynoszące ulgę. Dzięki takiemu szybki i skutecznie osiąga się homeostazę organizmu.

Jeżeli odtrucie prowadzone jest pod opieką specjalistów, to ryzyko pojawienia się skutków ubocznych nagłego odstawienia używki jest minimalne. Osoba uzależniona nie odczuwa więc leku, niepokoju, nie wykazuje problemów ze snem, ani objawów padaczki alkoholowej. Jest to możliwe dzięki możliwości podania leków, np. o działaniu uspokajającym. Warto pamiętać, że zarówno skład kroplówki, jak i stężenie konkretnych jej składników zawsze określa lekarz. Dzięki przejściu przez odtrucie, alkoholik przerywa ciągi alkoholowe i zaczyna funkcjonować normalnie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena