Ostatnia dekada była ciężkim czasem dla pubów. Wiele z nich stało się podrzędnymi barami, starając się rzucić wyzwanie restauracjom w wyścigu, którego nie dało się wygrać. Inne rozwinęły się raczej w stronę klubów, ale czy zostały jeszcze na mapie autentyczne puby z charakterem?

Data dodania: 2021-07-16

Wyświetleń: 319

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pub w Zielonej Górze, który nie zrywa z tradycją

Pub to miejsce spotkań

Od zawsze puby były przede wszystkim miejscami spotkań. W mniejszym stopniu rywalizowały z restauracjami, a w większym raczej z kawiarniami, choć oczywiście ich charakter był inny. Tam pojawiała się ruletka Zielona Góra, poker Zielona Góra czy automaty do gier, ale tam też było dobre piwo z kija, prawdziwe przekąski i atmosfera, która ożywiała i jakoś tak zbliżała. Dziś pub sportowy Pub hades Zielona Góra to rzadkie miejsce. Coś się musiało zmienić w formule klasycznego pubu, która zbliżała takie lokale do kategorii barów i to niestety nie tych najlepszych. Wystarczy odrobina fantazji – już z pubu powstaje kręgielnia Zielona Góra, ale z charakterystycznym klimatem.

To rywalizacja tak zbliża

Tym, co wyróżniało puby na tle innych miejsc, była zażyłość między gośćmi i obsługą, ale także fakt, że po przekroczeniu progu wszyscy stawali się sobie bliżsi. Dziś taki efekt osiąga się dzięki odrobinie przyjaznej rywalizacji. Stąd w pubach kręgle Zielona Góra, dart (lotki) czy inne gry, w które można sobie na spokojnie zagrać przy stoliku, bawiąc się przy tym, może trochę zżymając i tak złośliwie sobie docinając. Dawniej była to domena męskiej jaskini, ale dziś już zdecydowanie nie. Nowoczesne puby przyjazne są także paniom – to nie są miejsca, w których zbierają się szowiniści, żeby się napić i nic poza tym. Pub, który przetrwał wszystkie ostatnie zawirowania, stał się prawdziwym, świeżym miejscem spotkań, które ma do zaoferowania wiele więcej.

To może impreza w pubie?

Wiele nowoczesnych pubów zachowało swoją klasyczną atmosferę, ale rozrosło się, jeśli chodzi o powierzchnię. Dzięki świetnym barmanom i doskonale zaopatrzonemu barkowi są to znakomite miejsca na imprezy firmowe Zielona Góra albo wieczór panieński lub kawalerski. W pubach regularnie urządzane są imprezy urodzinowe – i w normalnym trybie, i jako imprezy zamknięte. Dobry pub ma to do siebie, że bez względu na to, co jest pretekstem do spotkania, tu ludzie czują się swobodnie. Żadne inne lokale nie są w stanie tego zapewnić: kluby sprzyjają alienacji, restauracje i kawiarnie są zbyt sztywne, zbyt oficjalne, a imprezy firmowe w firmie – cóż, na te najlepiej spuścić zasłonę milczenia.

Okazuje się, że puby, które jakoś dały sobie radę, mają swoją mocną niszę. To miejsca dla ludzi, którzy lubią się spotykać w swobodnej, luźnej atmosferze. Nie mają już nic wspólnego z barami w ciemnym zaułku, ale równie daleko im do restauracji – to miejsca z klimatem, którego tak wielu osobom brakuje, ale w stylu, którego praktycznie każdy pożąda. Nowoczesne puby mają do zaoferowania więcej niż jakikolwiek inny lokal – to chyba jedyna klasa miejsc, w których można coś przekąsić, napić się i zagrać w kręgle albo lotki. Warto szukać takich miejsc, bo wizyta w nich naprawdę zapada w pamięć na długo.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena