Wraz z rosnącą ilością aut na świecie jak i w Polsce powstaje coraz więcej myjni samochodowych, które oferują szereg zróżnicowanych usług. Obecnie usługi oferowane przez myjnie dostosowane są do każdego klienta, zarówno tego mniej jak i bardziej wymagającego. W artykule odpowiadamy na pytanie z jakiej myjni samochodowej skorzystać by spełnić nasze oczekiwania związane z czyszczeniem naszego auta.

Data dodania: 2021-05-24

Wyświetleń: 527

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak dobrać typ myjni samochodowej do naszych potrzeb.

Wraz z rosnącą ilością aut na świecie jak i w Polsce powstaje coraz więcej myjni samochodowych, które oferują szereg zróżnicowanych usług. Obecnie usługi oferowane przez myjnie dostosowane są do każdego klienta, zarówno tego mniej jak i bardziej wymagającego. W artykule odpowiadamy na pytanie z jakiej myjni samochodowej skorzystać by spełnić nasze oczekiwania związane z czyszczeniem naszego auta.

Myjnia automatyczna kiedy ją wybrać?

Myjnie automatyczną powinny wybrać, te osoby, które chcą szybko umyć samochód a jednocześnie zapłacić stosunkowo niewiele. Te typ myjni polega na myciu zaraz po  wjechaniu samochodu do specjalnie przegotowanego tunelu a następnie uruchomienie całej procedury mycia automatycznego. W tunelu zespół dużych rozmiarów szczotek otacza nasz samochód zarówno z boków, z tyłu, z przodu jak i od góry. Obracające szczotki sprawiają, że brud z naszego samochodu zostaje usunięty. Jednocześnie na samochód natryskiwana jest woda wraz z środkiem czyszczącym. Jest to jeden z najszybszych sposobów na umycie samochód. Jednak nie zawsze do końca sprawdzi się kiedy nas samochód posiada wiele przetłoczeń i zagłębień w karoserii. Może się okazać, że dla wymagającego klienta ten sposób będzie zawodny, lub samochód będzie wymagał ręcznej poprawy czyszczenia by był w pełni umyty.

Myjnia ręczna jakie posiada zalety

Skorzystanie z myjni ręcznej jest to najpopularniejszy sposób na bardziej wymagających klientów. Polega on na oddaniu samochodu w ręce specjalisty, którego zadaniem będzie wykonanie usług czyszczenia naszego samochodu w zależności od pakietu jaki wybierzemy. Najtańsze pakiety oferują nam jedynie umycie samochodu z zewnątrz oraz czyszczenie felg. Warto też wspomnień, że cena za myjnie ręczną uzależniona jest od wielkości samochodu. W ofercie myjni ręcznej znajdują się takie usługi jak pranie tapicerki, odkurzanie, nakładanie wosku na lakier , czy nabłyszczanie opon. Tak szeroka gama usług myjni ręcznej sprawia, że większość klientów wybiera właśnie ją z pośród innych rodzajów myjni. Następną zaleta myjni ręcznej jest oddanie samochodu w ręce profesjonalisty. Mamy gwarancje, że samochód nie zostanie przypadkowo zarysowany tak jak może to mieć miejsce w przypadku myjni automatycznej czy bezdotykowej. Wadą myjni ręcznej jest jej cena, gruntowne mycie samochodu z zewnątrz i w wewnątrz wraz z praniem tapicerki, może kosztować nawet ponad 300 zł.

Myjnia bezdotykowa szybko i tanio

Korzystanie z myjni bezdotykowej, jest to najtańszy sposób by umyć nasz samochód. Ten sposób posiada również kilka wad. Pierwszą z nich jest dość niska skuteczność zmywania mocnych zabrudzeń. Mimo dużego ciśnienia, pod którym wydostaje się woda kierowana na karoserie naszego samochodu, często zdarza się, że po wyschnięciu samochodu nadal widoczne są ślady w postaci smug czy brudu. Ten sposób idealnie sprawdzi się w przypadku, kiedy nasz samochód nie jest mocno brudny i potrzebujemy jedynie odświeżenia samochodu. Jest to również idealny sposób dla osób, które posiadają sprzęty rolnicze lub auta terenowe. Duże ciśnienie wody efektownie wypłukuje zgormadzony piach czy błoto i sprawia, że za kilka złotych możemy powierzchownie wyczyścić całe nasze auto.

Auto detailing czyli usługa dla najbardziej wymagających.

Obecnie klienci są coraz bardziej wymagający, duża część kierowców oczekuje od auta by zawsze było czyste i pachnące ponieważ samochód nie rzadko pełni funkcje reprezentatywną. Bardzo często właśnie tacy klienci wybierają auto detailing. W skład auto detailingu mogą wchodzić takie usługi jak korekta lakieru, czyszczenie wnętrza samochodu wraz z odnawianiem skórzanej tapicerki, pranie dywaników czy regeneracja wypłowiałych od słońca plastików. Każdy salon auto detailingu świadczy zróżnicowany wachlarz usług o których możemy przeczytać w ofercie.

Autodetailing jest to usługa skierowana również dla osób, które chcą chronić swój samochód przed warunkami atmosferycznymi by przez długie lata pozostał w nienagannym stanie. W takim wypadku klienci wybierają nałożenie specjalnej powłoki, do której  nie przylega brud  i jednocześnie lakier dłużej utrzymuje swój blask.

Podsumowując, każdy kierowca na myjni samochodowej znajdzie usługę odpowiednią dla siebie. Może się okazać, że w jednym miesiącu nasze auto będzie potrzebowało usługi detailingu w następnym by był czysty wystarczy mu wizyta na myjni automatycznej. Wybór gdzie będziemy myć samochód i ile wydamy na jego czyszczenie należy do nas. Warto przetestować różne typy myjni i wyrobić sobie w tym temacie swoją opinie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena