Muzyka łączy pokolenia

Data dodania: 2008-11-03

Wyświetleń: 2996

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Muzyka dla bardzo wielu osób, szczególnie tych w młodym wieku, ma ogromny wpływ na życie. Każdy z nas ma jakiś ulubiony zespół, wykonawcę, czy chociaż jedną piosenkę za sprawą której przypomina sobie najlepsze czasy, szczęśliwie spędzone chwile, czy nawet najbardziej przełomowe momenty w naszej egzystencji. Dzięki temu, że muzyka nieustannie towarzyszy nam w wędrówkach po świecie, staje się częstym przykładem swoistego pomostu łączącego pokolenia.
Dzięki takim artystom jak Meat Loaf, widzimy nie zmieniające się przez tyle lat wartości, jakie słuchacze cenią u twórców Ale nie jest to jedyny przykład, jest ich wiele. Niejednokrotnie wnukowie odnajdują stare, schowane w szafach płyty dziadków, które teraz oni wielbią i cenią, które są dla nich wzorem czy tez porównaniem do dzisiejszych dzieł muzyków. Ale można na tą sytuacje spojrzeć jeszcze z drugiej strony. Osoby starsze, często wykonując różne prace domowe, albo prowadząc samochód słuchają dzisiejszej, popowej, rapowej muzyki, czy nawet techno. Tłumaczą to tym, iż jest ona bardziej rytmiczna, a wyznaczane przez nią tempo ułatwia oraz urozmaica przygnębiające, a bardzo często również żmudne czynności. Kolejnym powodem jest „płytkość” nowoczesnej muzyki, często bez prawdziwego przesłania, bez dna, głębi. Pozwala to na odpoczęcie od myślenia, odizolowanie się od codziennych problemów.
Można by bez końca wymieniać powody, czy przykłady zachowań integracji pokoleń za sprawą muzyki. Jedno jest pewne, zawsze będzie ona towarzyszyła życiu każdego człowieka, bez względu na wiek, wykształcenie czy narodowość. Muzyka sama w sobie, zawsze będzie ponadczasowa i uniwersalna.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena