W związku z rozwojem techniki podsłuchiwania pojawiły się również urządzenia wykrywające podsłuchy. Jeżeli istnieje podejrzenie, że poufne informacje "wyciekają" z naszej firmy warto na początek wypróbować urządzenia wykrywające. 

Data dodania: 2021-02-22

Wyświetleń: 450

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wykrywanie podsłuchów w biurze

Dopiero, jeżeli wykrywanie podsłuchów w biurze na własną rękę nie przyniesie rezultatów należy zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy detektywistycznej, która dysponuje sprzętem o znacznie większych możliwościach technicznych.

Czy samodzielne wykrywanie podsłuchów w biurze jest możliwe?

Żeby mówić o wykrywaniu podsłuchów w biurze należy zdać sobie sprawę, że obecnie urządzenia podsłuchowe są proste, niezbyt kosztowne i powszechnie dostępne. Nie trzeba być specjalistą, żeby zainstalować podsłuch, na przykład w biurze konkurencji. 

Jak działa wykrywanie podsłuchów w biurze?

Wykrywacz podsłuchów to urządzenie, którego zadaniem jest zlokalizowanie różnego rodzaju nadajników – radiowych FM, UHF lub VHF oraz oraz cyfrowych – GSM. Prostsze wykrywacze podsłuchów są miernikami pola elektromagnetycznego, bardziej zaawansowane skanują częstotliwości, przechwytują jego sygnał i pomagają zlokalizować podsłuch z dokładnością nawet do kilku centymetrów. Tego typu sprzęt oferuje sklep-seko.pl. Koszt wykrywaczy podsłuchów waha się w granicach od kilkuset do kilku tysięcy złotych.  Oczywiście przed wyborem sprzętu najlepiej jest zasięgnąć porady specjalisty.

Konsultanci seko-sklep.pl współpracują z renomowanymi agencjami detektywistycznymi i na bieżąco monitorują rynek urządzeń szpiegowskich. Urządzenia oferowane przez sklep-seko.pl posiadają gwarancję, firma zapewnia również serwis pogwarancyjny. Wykrywanie podsłuchów w biurze za pomocą taniego sprzętu niewiadomego pochodzenia  może okazać się nieskuteczne.

Gdzie mogą być ukryte podsłuchy w biurze?

Kamuflaż współczesnych urządzeń szpiegowskich jest na tyle doskonały, że wykrywanie podsłuchów w biurze bez specjalistycznego sprzętu jest praktycznie niemożliwe. Mikrofony, kamery i urządzenia nagrywające mogą być ukryte w takich przedmiotach jak ładowarki i zasilacze, listwy zasilające i gniazdka elektryczne, pendrivy, opakowania  na płyty CD, kalendarze, zegary, radia, itp. Można spotkać się również z tego typu urządzeniami wykonanymi na zamówienie i ukrytymi w najmniej oczekiwanych miejscach. Można spotkać się również  z mikrofonami nagrywającymi dźwięk ze znacznej odległości lub przez ścianę. W takich przypadkach wykrywanie podsłuchów w biurze wymaga najbardziej zaawansowanego technicznie profesjonalnego sprzętu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena