Współczesne firmy poszukują tańszych rozwiązań pozwalających na systematyczną realizację zadań niezwiązanych bezpośrednio z wybraną przez nich działalnością, takich jak np. usługi księgowe, obsługa sektora kadry i płace czy płacenie podatków. 

Data dodania: 2021-01-04

Wyświetleń: 808

Przedrukowań: 2

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Biuro rachunkowe vs. księgowość online

Do tego chcą też być lepiej poinformowane o źródłach przychodów, ponoszonych kosztach, optymalnym budżetowaniu i dystrybucji firmy, aby podejmować trafniejsze i bardziej świadome decyzje. Dlatego ze względów oszczędnościowych wiele firm decyduje się na księgowość on-line, jednak taka księgowość ma swoje minusy. Nie jest szczególnie polecana z kilku powodów, o których przeczytasz poniżej.

Biuro rachunkowe, usługi księgowe, kadry i płace

Chociaż księgowość na pierwszy rzut oka nie jest postrzegana jako kluczowy element rozwoju biznesu, to księgowość biznesowa ma bezpośredni wpływ na wewnętrzne operacje finansowe w firmie. Dzięki niej możesz uzyskać, zwiększone możliwości finansowe i bardziej systematyczne funkcjonowanie. Dlatego usługi księgowe niewątpliwie wzmacniają kluczowe obszary biznesowe i tworzą korzystniejsze warunki do rozwoju.

Dlaczego biuro rachunkowe jest lepsze od księgowości on-line?

Biuro rachunkowe pomaga osiągnąć bardzo wysoką dokładność danych finansowych. Korzystanie z profesjonalnego biura rachunkowego może być bardzo przydatnym rozwiązaniem zapewniającym niezwykle dokładne dane finansowe firmy. Według statystyk są dokładniejsze w przypadku biura rachunkowego niż księgowości on-line o 99,95%. Dzięki temu zyskujesz większą efektywność w zarządzaniu firmą. Kadra firmy zajmująca się obsługą księgową prowadzi rachunkowość, uwzględniając regularnie zmieniające się przepisy prawa oraz nowe zasady rachunkowości. Korzystając z księgowości on-line, nie masz pewności, kto stoi po drugiej stronie i czy Twoja firma jest brana pod uwagę tak priorytetowo, jak w przypadku współpracy z biurem rachunkowym.

Usługi w optymalnych cenach — usługi księgowe cennik — czy niższe koszty oznaczają niższą jakość usług?

Jedną z głównych zalet korzystania z usług biura rachunkowego jest korzystna cena. Usługi księgowe biura rachunkowego mają zazwyczaj cennik dostosowany konkretnie do klienta. Może nie są to ceny tak niskie, jak w przypadku księgowości on-line, jednak adekwatnie do cen wykonywana jest jakość usług. Dzięki profesjonalnej obsłudze księgowej firma może zaoszczędzić znacznie więcej pieniędzy, niż gdyby zdecydowała się na prowadzenie swojej księgowości on-line.

Biuro rachunkowe - zmniejszenie ryzyka działalności przestępczej i kradzieży danych

Usługi księgowe, z których może korzystać współczesny biznes, pomagają zmniejszyć, a w niektórych przypadkach całkowicie wyeliminować ryzyko działalności przestępczej, która pojawia się, gdy realizacja zadań księgowych w firmie jest powierzona pracownikom. Firmy świadczące usługi księgowe zapewniają zarówno ewidencję transferów finansowych, jak i jakość i dokładność danych księgowych. Firma on-line może wykorzystywać Twoje dane w sposób, którego możesz nie zauważyć, a dochodzenie swoich praw może stać się niezwykle trudne. Szczególnie w przypadku gdy firma on-line po prostu zniknie.

Sprawna i płynna wypłata wynagrodzeń — usługi księgowe, kadry i płace

Terminowa wypłata wynagrodzeń pracownikom firmy jest bardzo ważnym czynnikiem zapewniającym wyższą produktywność pracowników i płynniejszy rozwój firmy. Jeśli pracownicy firmy są zadowoleni, a ich wynagrodzenie nigdy się nie spóźnia, czują się bezpieczniej i bardziej zmotywowani. Firmy zajmujące się księgowością on-line mogą nie być tak skutecznie w tym przypadku, jak biuro rachunkowe. Do głównych powodów należy brak całkowitej dokumentacji pracowniczej, przedłużanie obliczeń wypracowanych godzin przez wzgląd na obsługiwanie zbyt wielu firm i czynnik błędu ludzkiego. Do pracy w księgowości on-line często zatrudniane są bardzo młode i mało doświadczone osoby.

Unikanie grzywien z powodu niedokładnej księgowości

Niewłaściwa realizacja zadań księgowych on-line może prowadzić do wysokich kar za niedokładne i nierealistyczne dane księgowe. Z kolei korzystanie z usług biura rachunkowego zapobiega takiej możliwości. Zapewniasz sobie nie tylko dokładne dane księgowe, ale również prezentację wszelkich sprawozdań finansowych i oświadczeń.

Rozwijająca się technologia i jej zastosowanie w biurze księgowym

Rozwój myśli technologicznej nie jest możliwy do zatrzymania. Dlatego w procesie wdrażania rachunkowości do swojej firmy konieczne jest stosowanie najnowszych rozwiązań, które zapewniają znacznie większą dokładność i większą prędkość komunikacji. Firmy mogą uniknąć dodatkowych kosztów oprogramowania księgowego, powierzając księgowość biuru rachunkowemu. Księgowość on-line w większości wymaga instalacji płatnych programów. Firmy zajmujące się księgowością on-line często współpracują z dostawcami oprogramowania księgowego i wciskają swoim klientom nowe usługi, dodatki czy płatne aktualizacje, bez których taka księgowość nie mogłaby funkcjonować.

Biuro rachunkowe pomaga zaoszczędzić wiele cennego czasu

Usługi księgowe mogą pomóc Ci uniknąć wysokich kosztów czasowych. Firmy korzystające z usług księgowości na miejscu mogą łatwiej skupić się na swojej podstawowej działalności i efektywniej zarządzać wszystkimi procesami wewnętrznymi, które są istotne dla rozwoju biznesu. Do tego korzystanie z księgowości na terenie swojego miasta ma też inne korzyści. Jeśli mieszkasz w Katowicach, to wybierz biuro rachunkowe w Katowicach. Dlaczego? Będą mieć znacznie płynniejszą komunikację z urzędami, poprzez znajomość i wieloletnią współpracę z tymi organami. Nie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „usługi księgowe Katowice”. Musisz wybrać takie biuro, które posiada również renomę. Przed wpisaniem w Google „usługi księgowe Katowice” sprawdź też księgowych ze swojej okolicy. Kto wie, może akurat pod nosem masz naprawdę dobrego księgowego?

Biuro rachunkowe zapewnia wszelkiego rodzaju pomoc w sprawach księgowych i finansowych

Biura rachunkowe zatrudniają doświadczonych księgowych, którzy są w stanie zapewnić sprawny przebieg procesów księgowych firmy. Doświadczeni księgowi mogą w razie potrzeby udzielić wielu przydatnych porad finansowych, które pomogą Ci efektywniej rozwijać wybraną firmę. Korzystając z księgowości on-line nie zawsze masz taką możliwość.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena