Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i szukasz miejsca, które sprzyja spokojnej i kreatywnej pracy, a w dodatku będzie reprezentatywne? Własne biuro jest dla Ciebie nieopłacalne lub wykracza poza możliwości finansowe firmy? Idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie biuro coworkingowe – dowiedz się, w jaki sposób Twoja firma zyska na takim rozwiązaniu.

Data dodania: 2020-12-01

Wyświetleń: 570

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Biuro coworkingowe – idealne miejsce pracy dla freelancera

Pracuj efektywniej

Jednoosobową działalność często kojarzymy z pracą w domu, niestety w domowych warunkach nie każdy jest w stanie wznieść się na wyżyny efektywności lub zwyczajnie nie ma odpowiednich warunków do pracy. Biuro coworkingowe to miejsce, gdzie możesz wynająć biurko na godziny, cały dzień lub w ramach abonamentu nawet na cały miesiąc – sprzyjające warunki pracy i dostęp do biurowego sprzętu pozwolą Ci w pełnym wymiarze skupić się na zawodowych obowiązkach.

Buduj cenne znajomości

Tu Lubię – biuro coworkingowe Warszawa to miejsce, gdzie oprócz warunków sprzyjających pracy i dostępu do profesjonalnego biurowego sprzętu, znajdziesz też ciekawe znajomości. W biurach coworkingowych możesz poznać wielu ciekawych ludzi, którzy pracują w Twojej branży lub trudnią się czymś zupełnie innym, choć ich usługi jak najbardziej w przyszłości mogą pomóc rozwojowi Twojej firmy. Grafik, copywriter, specjalista od marketingu internetowego, księgowy – każdy każdemu może świadczyć usługi. A może wpadniecie na jakiś pomysł wspólnego działania?

Oszczędzaj pieniądze

Wynajem lub kupno nieruchomości w celu zaaranżowania własnego biura to duże koszty, często przekraczające możliwości finansowe jednoosobowych działalności. Ponadto w interesie właściciela nieruchomości jest również podpisanie umowy najmu na jak najdłuższy czas i z jak najdłuższym okresem wypowiedzenia – jest to dla niego zabezpieczenie przychodu na dłuższy okres i pozwala nie martwić się o szukanie nowego najemcy. Wynajem biurka w coworkingu to koszt o wiele niższy – cały miesiąc to koszt zaledwie kilkuset złotych. Nie musisz jednak wynajmować biurka non stop. Możesz wynajmować nawet na godziny. Biura coworkingowe oferują ponadto krótkie okresy umów, co pozwoli Ci bezproblemowo zrezygnować z coworkingu, jeśli zmienią się Twoje plany zawodowe.

Korzystaj z adresu

Działalność gospodarcza zgodnie z prawem musi być zarejestrowana pod wskazanym adresem. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarejestrować firmę pod adresem domowym, jednakże nie jest to najlepszy pomysł pod względem wizerunkowym. Wyobraź sobie, że musisz spotkać się z kontrahentem – na spotkania zawodowe przydałaby się odpowiednia przestrzeń. Biura coworkingowe bardzo często oferują także usługi biura wirtualnego, tzn. adresu, pod którym możesz całkowicie zgodnie z prawem zarejestrować w CEIDG swoją działalność gospodarczą. Jest to ważne również w kontekście postrzegania Twojej firmy przez kontrahentów – do dyspozycji masz bowiem sale konferencyjne, w których możesz spotkać się z kontrahentami, prowadzić biznesowe negocjacje czy przyjmować kandydatów do pracy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena