Komunikacja to jedno z najważniejszych zagadnień, jakim należy się zająć przy projektowaniu rozwiązań mobilnych.

Data dodania: 2020-09-03

Wyświetleń: 614

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sprzedaż mobilna

Rozwiązania mobilne

Jednym z najbardziej podstawowych zagadnień, jakie jest potrzebne do omówieniu w odniesieniu do systemów mobilnych to komunikacja. I nie chodzi to o kwestię możliwości przesyłania danych w systemie mobilnym. Przy obecnych ofertach operatorów sieci komórkowych zasadniczo nie stanowi to problemu. Chodzi o takie połącznie danych zgromadzonych w programach sprzedażowych z urządzeniami mobilnymi, aby było to bezpieczne i jednocześnie  niezawodne. Jak to wykonać?

Serwer komunikacyjny

W swojej praktyce stosuję rozwiązanie polegające na składowanie danych na ogólnodostępnym serwerze internetowym w darmowej bazie danych MySQL. Dane takie są zawsze szyfrowane. Wbudowany, również darmowy, algorytm AES bardzo dobrze się do tego nadaje. Klucz do zaszyfrowania i rozszyfrowania nie znajduje się na serwerze w żadnej postaci, jest to zatem bezpieczne.

Serwer komunikacyjny to ten serwer, z którym komunikują się urządzenia mobilne. To z tego serwera pobierane są aktualne dane potrzebne do pracy urządzeń mobilnych i też na ten serwer wysyłane są dane z tych urządzeń.

Opisane podejście wydaje się nieco skomplikowane, ale w praktyce okazuję się działać bardzo sprawnie i bezpiecznie.

Program komunikacyjny

Z reguły programy sprzedażowe nie posiadają możliwości wysyłania gdziekolwiek danych w usystematyzowany sposób. Istnieją przecież różne programy. Działają ona na różnych silnikach bazy danych. Różna jest też struktura tych danych. Każdy program też różni się pod względem tego, jakie informacje może przyjmować z zewnątrz. Mam tu na myśli zamówienia, płatności itp. Program komunikacyjny jest tym, który w obie strony tłumaczy dane tak, aby ostatecznie urządzenia mobilne mogły się porozumieć z programem sprzedażowym.

Program komunikacyjny w określonych przedziałach czasowych wysyła aktualne dane na serwer komunikacyjny i odbiera z niego dane przesłane z urządzeń mobilnych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena