Jeśli oglądasz czasem katalogi wnętrz, filmy przedstawiające luksusowe pomieszczenia albo po prostu widujesz aranżacje wykonane z klasą, to jedna rzecz powinna być dla ciebie oczywista. Zamiast góry bibelotów, zobaczyć tam można głównie dwie rzeczy: pojedyncze obrazy i przepiękne meble.

 

Data dodania: 2020-08-26

Wyświetleń: 538

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dekoracje wnętrza? Zacznij od mebli

Meble to dekoracja

Z tego trzeba zdawać sobie sprawę. Dziś bardzo często meble traktuje się jako zło konieczne, i już przy ich zakupie wiele osób zastanawia się, co zrobić, żeby nie rzucały się one w oczy. To właściwie słuszna taktyka, jeśli kupuje się najtańsze meble z supermarketu. Już jednak przy meblach średniej klasy warto zmienić podejście i pomyśleć, czy nie można by z nich uczynić atutu wnętrza. W przypadku mebli klasy premium, takich jak produkowane przez https://poldar-meble.pl/, to rozwiązanie narzuca się wręcz samo. Doskonale wykonane meble z najlepszego materiału zawsze zwrócą na siebie uwagę i nie ma żadnego powodu, żeby tego unikać.

Funkcjonalność na miarę potrzeb

Tym, co naprawdę wyróżnia meble z najwyższej, nomen omen, półki, jest skupienie na funkcjonalności. Są piękne, owszem, ale przy ich projektowaniu estetyka zawsze jest podporządkowana funkcjonalności. Najlepiej widać to chyba na przykładzie mebli do kuchni lub łazienki. Ich kształt jest zwykle dość klasyczny, dekoracje niezbyt oczywiste, a estetykę zmienia się, operując wielkością, kolorami lub sposobem wykończenia powierzchni. Wszystko po to, żeby przede wszystkim zagwarantować doskonałą użyteczność często w dość zwartej, zajmującej niewiele miejsca konstrukcji. Meble premium powstają zawsze z myślą o konkretnej potrzebie i choć same w sobie są przepiękną dekoracją gabinetu, salonu czy sypialni, to jednak przede wszystkim ich projektanci skupiają się na tym, żeby były to rozwiązania wygodne, praktyczne i użyteczne.

To kwestia prestiżu

W wielu przypadkach dobór idealnych mebli będzie kwestią prestiżową. Dotyczy to oczywiście w głównej mierze obiektów publicznych, ale nie tylko. Gabinet czy salon w domu też bardzo często wymagają odpowiedniej oprawy. Tak naprawdę w wielu przypadkach prestiż nie jest samodzielną wartością. Nie kupuje się mebli, żeby komukolwiek zaimponować, tylko po to, żeby zapewnić sobie solidne, piękne i funkcjonalne otoczenie. To trochę próba pokazania własnej wartości samemu sobie. Otaczanie się pięknymi rzeczami to potrzeba każdego człowieka, ale ludzie na poziomie nie muszą tego robić przez „protezy” wnętrza – mogą odwołać się do piękna i prestiżu mebli.

Podsumowanie

Meble klasy premium nie mają zastosowania ograniczonego do najbardziej prestiżowych salonów czy gabinetów. Chcesz je mieć wszędzie, ponieważ nie tylko są piękne, ale też funkcjonalne i wyróżniają się ponadprzeciętną trwałością. Ich zakup będzie wymagał pewnych inwestycji, ale wyposażysz wnętrze w meble, które będą służyły ci przez długie lata i za każdym razem wzbudzały zachwyt twój i twoich gości. To coś, o co warto się postarać, zamiast szukać sposobu na zasłonięcie brzydkich mebli, które i tak nie spełniają swojej funkcji.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena