Wraz z upływem czasu na skórze zaczynają pojawiać się oznaki starzenia, co niestety nie wygląda zbyt estetycznie i często staje się przyczyną kompleksów, szczególnie w przypadku kobiet. W poszukiwaniu sposobów na zachowanie młodego wyglądu przez długi czas i zredukowanie istniejących już niedoskonałości, warto zainteresować się możliwościami oferowanymi przez medycynę estetyczną.

Data dodania: 2020-08-11

Wyświetleń: 627

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Korzyści ze zastosowania toksyny botulinowej

Jednym z ze skutecznych zabiegów jest ten z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Nazwa może dla niektórych brzmieć groźnie, ale okazuje się być to bezpieczna i naturalna substancja. Znalazła ona zastosowanie nie tylko w kosmetyce, chociaż kojarzona jest główne z zabiegami wygładzającymi zmarszczki.


Czym jest botoks i jakie są jego zalety?


Botoks to nic innego jak toksyna botulinowa, czyli naturalna substancja. Produkowana jest ona przez Clostridium botulinum. Obecnie można wyróżnić aż siedem rodzajów antygenowych tej toksyny, które dobiera się w zależności od tego, jaki zabieg ma zostać wykonany i czemu ma on służyć. Można wobec tego spotkać się z oznaczeniem przy pomocy liter od A do G. W przypadku zastosowań kosmetycznych wykorzystuje się toksynę botulinową typu A.

Jako, że zmarszczki są wynikiem wzmożonej pracy mięśni, przez zablokowanie ich aktywności można zahamować ten proces. Tak działa właśnie toksyna botulinowa, która przeciwdziała prowadzeniu impulsów z nerwów do mięśni twarzy, czego skutkiem jest niemarszczenie się skóry. Efekty zabiegu utrzymują się przez wiele miesięcy, ale nie są trwałe. Po upływie kilku funkcje zakończeń nerwowo-mięśniowych zostają przywrócone. W celu podtrzymania efektów konieczne staje się ponowne wykonanie zabiegu. Do zalet botoksu zalicza się odmłodzenie twarzy przy zachowaniu naturalnego jej wyglądu, nieinwazyjność i długotrwałe efekty.


Zastosowanie toksyny botulinowe w medycynie estetycznej i tradycyjnej


W medycynie estetycznej botoks stosuje się przede wszystkim do usuwana oznak starzenia i niedoskonałości skórnych. Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej pozwalają na usunięcie kurzych łapek i zmarszczek między brwiami. Za ich pomocą możliwe staje się zlikwidowanie bruzd na dekolcie, poziomach i pionowych zmarszczek na czole. Botox pozwala uporać się ze zmarszczkami na górnej powiece oka i zregenerować włosy.


Jad kiełbasiany wykorzystywany jest w leczeniu choroby Parkinsona, działając przeciwbólowo i usprawniając poruszanie się, co wynika z redukcji drżenia i napięcia mięśniowego. Botoks pomaga też w bruksizmie, do rozluźniania napiętych mięśni, co przeciwdziała nieświadomemu tarciu żuchwy o zęby szczęki podczas spania. Toksyna botulinowa pomoże również przy schorzeniach neurologicznych i migrenie. Za jej pomocą można zaplanować zakończenia nerwowe, co pozwala uzyskać efekt przeciwbólowy. Botoks pomaga także przy zezie – rozluźnić mięśnie, co skutkuje prawidłowym ustawieniem gałek ocznych. Znalazł zastosowanie w leczeniu nadmiernej potliwości – w miejscu poddanym zabiegowi pot przestaje być produkowany.

Więcej informacji można znaleźć na: https://vesuna.pl/botox/


Co z przeciwwskazaniami?


Ostrzykiwanie skóry toksyną botulinową jest relatywnie bezpiecznym zabiegiem, ale istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Mówić można o alergii na botoks, antybiotykoterapii, zaburzeniach krzepnięcia krwi, przyjmowaniu niektórych leków, chronicznych chorobach autoimmunologicznych i ALS, aktywnych infekcjach, chorobach nowotworowych skóry.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena