Mezoterapia to wykorzystywana od wielu lat, metoda leczenia rozmaitych schorzeń skóry. Od lat 70-tych przeżywa swój wielki powrót do dziedziny medycyny i dermatologii estetycznej.

Data dodania: 2011-09-13

Wyświetleń: 1289

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Twórcą mezoterapii jest francuski lekarz Michel Pistor. Pierwotnie metoda ta stosowana była do leczenia m.in. migreny, chorób neurologicznych, żylaków i chorób dróg oddechowych. Obecnie jest stosowana niemalże do leczenia każdej choroby skóry.

Do zalet mezotarapii możemy zaliczyć napewno fakt, że jest to metoda nie chirurgiczna, pomimo tego, że polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Dodatkowymi zaletami są zapewne również:

- roztwory leków, które są podawane powodują zablokowanie komórkowych sygnałów przyswajania tłuszczu, przyspieszają krążenie i spalanie energii,

- długotrwałe rezultaty metody – koryguje zmarszczki, poprawia kondycję włosów, przywraca gładkość skóry, szybko poprawia kondycję i wygląd skóry.

Mezoterapię stosujemy w celu regeneracji zwiotczałej skóry, profilaktyki przeciwzmarszczkowej, mezoterapia może także leczyć wypadanie włosów, cellulit (na udach, brzuchu, pośladkach) oraz rostępy. W każdym przypadku mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się kolejnym zabiegom co 10-14 dni przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu.

Przeciwskazaniami do mezoterapii mogą być:

- alergia,

- ciąża i okres karmienia piersią,

- cukrzyca,

- stany zapalne na skórze, opryszczka,

- choroba nowotworowa,

- stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

To głównie występujące przeciwskazania, jednak przed podjęciem decyzji o zabiegu, każdorazowo lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, aby wyeliminować ewentualne zagrożenia.

Jest to jeden z bezpieczeniejszych zabiegów, więc jeśli chcecie odmłodzić swoją skórę może warto zastanowić się nad wyborem właśnie tego zabiegu spośród innyc dostęnych na rynku (botox) ?

Licencja: Creative Commons