Kwas hialuronowy pojawił się z początkiem lat 80-tych., ale karierę zrobił dopiero niedawno. Prawdziwą furorę natomiast znalazł w medycynie estetycznej. Dlaczego? Bo pozwala poprawić praktycznie wszystko to, co zabrały nam upływające lata.

Data dodania: 2012-02-02

Wyświetleń: 988

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Generalnie nie ma miejsca na naszym ciele, którego nie dałoby się zmienić i poprawić z użyciem kwasu hialuronowego. Zaczynając od najdrobniejszego fragmentu naszej twarzy, poprzez dekolt, szyję, łydki, piersi i pośladki. Zabiegi kwasem hialuronowym są proste i szybkie i praktycznie bezbolesne a co najważniejsze bezpieczne i można je wykonać w kilkanaście minut. A efekty mogą być naprawdę imponujące.

 

Medycyna konwencjonalna kwas hialuronowy stosuje od dawna. To właśnie jego wstrzykuje się do uszkodzonych stawów celem poprawienia ich funkcjonowania. Również z kwasu hialuronowego wytwarza się soczewki śródgałkowe i także nim redukuje się szpecące blizny, czy poprawia owal twarzy. Największe jednak zastosowanie kwas hialuronowy znalazł w medycynie estetycznej i kosmetologii. Z jego pomocą można zredukować zmarszczki, powiększyć usta lub przeprowadzić zabieg mezoterapii ostrzykując skórę mający na celu głębokie nawilżenie i odmłodzenie. Ostatnio znalazł zastosowanie w powiększeniu piersi, modelowaniu kształtu pośladków, łydek a nawet nosa. Kwas hialuronowy obok kolagenu stanowi najważniejszy składnik naszej skóry. W sposób wyjątkowy gromadzi wilgoć, zapewniając właściwe prawidłowe nawilżenie naskórka. W miarę upływającego czasu naszej skórze zaczyna brakować tego składnika. Skutkuje to pojawianiem się pierwszych zmarszczek a skóra staje się wiotka, sucha traci elastyczność. Uzupełnianiu braków kwasu hialuronowego z zewnątrz pozwala nawilżyć skórę, staje się ona gęsta i nie traci swoich konturów i zachowuje odpowiedni koloryt. Kwas hialuronowy chroni również skórę przez wysuszeniem

Tajemnica zabiegu

Redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym jest bardzo skuteczna i daje gwarantowany i natychmiastowy efekt i co chyba najważniejsze są to zabiegi całkowicie bezpieczne i praktycznie bezbolesne. Pacjent czuje tylko stosunkowo niewielkie ukłucie powierzchowne które można porównać z ukłuciem igły. Sam zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego trwa około 20-30 minut. Krótko przed zabiegiem (około godzina) ten fragment skóry, który ma zostać poddany zabiegowi smaruje się kremem, który ma właściwości znieczulające. Sam zaś kwas hialuronowy w postaci medycznej stosowanej w medycynie estetycznej jest bezbarwnym żelem. Istnieją dwa stężenia mocniejsze oraz słabsze. Ten pierwszy stosuje się u kobiet po czterdziestym roku życia do wypełniania głębokich zmarszczek. Wstrzykuje się go w skórę właściwą, na głębokość ok. 2-3 mm. Kwas o słabszym stężeniu używany jest do nawilżenia oraz regeneracji i stouje się go do redukcji mniejszych zmarszczek i bruzd wstrzykując punktowo na całą powierzchnię poddawaną zabiegowi. (na głębokość ok. 0,5 mm). Następnie wykonuje się masaż twarzy w celu równomiernego rozłożenia żelu. Na zakończenie smarujemy skórę poddaną zabiegowi kremem z witaminą K, by zapobiec powstawaniu obrzęków i niewielkich siniaków. Zabieg kwasem hialuronowym ma jeszcze jedną zaletę która też jest wadą - po upływie 6-12 miesięcy kwas jest stopniowo wchłaniany i zabieg należy powtórzyć. Ma to jednak swoją zaletę, że nawet jeśli coś pójdzie nie po myśli pacjenta zabieg nie jest nieodwracalny jak w przypadku operacji. Czas ten może się wydłużyć w zależności od miejsca wstrzyknięcia, trybu życia pacjenta, wieku czy stanu skóry. W ostatnim czasie wypełniacze znalazły także zastosowanie w leczeniu migreny.

Licencja: Creative Commons