Jakie są przyczyny opadających policzków?
W większości przypadków za opadanie policzków jest odpowiedzialny naturalny proces starzenia się skóry. Do zmiany owalu twarzy dochodzi zwykle w okolicach 40. roku życia, jednak "chomiki" pojawiają się niekiedy już po 35. urodzinach. Wynika to z regularnego zmniejszania się ilość włókien kolagenowych oraz z coraz mniej intensywnej produkcji kwasu hialuronowego.
Oprócz tego z biegiem lat zanika tkanka tłuszczowa i dochodzi do zmian w obrębie linii żuchwy, która nie podtrzymuje skóry twarzy tak dobrze jak do tej pory. Dochodzą do tego czynniki dziedziczne - niektórzy tendencję do opadających policzków mają zapisaną w genach.
Mimo że nie można zatrzymać procesów starzenia skóry, to można je spowolnić. Aby "chomiki" nie pojawiły się zbyt szybko, warto ćwiczyć mięśnie twarzy oraz profilaktycznie stosować kosmetyki, w których znajdują się składniki nawilżające, w tym kwas hialuronowy. Natomiast jeśli już doszło do opadnięcia policzków, z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i zabiegi wykonywane np. w klinice Velvet Clinic.
Ultrafomer, czyli moc fal ultradźwiękowych
Ten zabieg medycyny estetycznej pozwala na długi czas poprawić owal twarzy i to bez użycia skalpela. Polega on na przyłożeniu do twarzy głowicy, która wysyła zogniskowaną falę ultradźwiękową. Tym samym wibrujące fale oddziałują na skórę, mięśnie i powodują mikrouszkodzenia, co sprzyja większej produkcji kolagenu. Tkanki przebudowują się, kurczą, a rysy twarzy są wyraźnie odmłodzone. Ostateczne efekty tego zabiegu są widoczne po około 3-6 miesiącach, jednak nie trzeba go w tym czasie powtarzać.
Istnieje niewiele przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu, jednak nie mogą się na niego zdecydować kobiety w ciąży i chorzy na nowotwór. Jego przeprowadzenie nie jest możliwe, jeśli na skórze pojawiły się niepokojące zmiany o charakterze grzybicznym, zapalnym.
Termolifting i fale radiowe
Podczas tego zabiegu wykorzystuje się głowice z 49 mikroigłami - kiedy wkłuwają się one w skórę, emitowany jest impuls RF. Impuls ten to fale radiowe, które nagrzewają tkanki skóry, dzięki czemu wzmaga się wytwarzanie kolagenu.
Efekty zabiegu to poprawa napięcia skóry i owalu twarzy, dlatego jest on sposobem na bezoperacyjne "uniesienie" policzków. Ponadto lifting z wykorzystaniem ciepła i fal radiowych zmniejsza widoczność zmarszczek, porów oraz rozjaśnia i wygładza cerę. Jest też zalecany w przypadku skóry z bliznami i z rozstępami.
Z termoliftingu nie mogą skorzystać ci, którzy cierpią na zaburzenia krzepliwości krwi, przechodzą terapię przeciwzakrzepową lub mają skłonność do keloidów. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest ciąża, wszczepione urządzenia elektryczne, a także otwarte rany, choroby skóry i nowotwory.
Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, czyli dobrze znany zabieg medycyny estetycznej i skuteczny sposób na "chomiki"
Aby usunąć z twarzy opadające policzki, można zaplanować wizytę w gabinecie, podczas której zostanie wstrzyknięty kwas hialuronowy.
Kwas ten występuje naturalnie w ludzkim organizmie i odpowiada między innymi za elastyczność oraz ujędrnienie skóry. Jego wstrzykiwanie to sposób na remodeling rysów i konturów twarzy. Dzięki aplikacji kwasu hialuronowego można nie tylko unieść policzki, ale także pobudzić skórę do regeneracji, wypełnić zmarszczki oraz usunąć nieestetyczne fałdy nosowo-wargowe.
Decydując się na taki zabieg, należy mieć świadomość, że wizytę w gabinecie trzeba będzie powtórzyć - kwas ten jest z czasem wchłaniany przez organizm. Mimo tego jego wstrzyknięcie daje szybkie i satysfakcjonujące efekty. Zabieg ten nie może być przeprowadzany u kobiet w ciąży, karmiących piersią i u osób cierpiących na nowotwory oraz choroby autoimmunologiczne.
Medycyna estetyczna daje wiele możliwości osobom, które chcą poprawić swój wygląd. Mankamenty urody, które pojawiają się na twarzy i są związane z procesem starzenia - jak na przykład opadające policzki - nie muszą być problemem. Receptą na dobre samopoczucie i odmłodzoną twarz są skuteczne zabiegi przeprowadzane przez specjalistów.