Wraz z wiekiem zmieniają się rysy twarzy, a u niektórych osób pojawiają się tzw. chomiki. Są to opadające policzki, które zwykle nie dodają uroku. Jeśli taki defekt urody jest powodem kompleksów, warto zdecydować się na zabiegi na opadające policzki.

Data dodania: 2021-10-11

Wyświetleń: 514

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie zabiegi pomogą na opadające policzki?

Jakie są przyczyny opadających policzków?

W większości przypadków za opadanie policzków jest odpowiedzialny naturalny proces starzenia się skóry. Do zmiany owalu twarzy dochodzi zwykle w okolicach 40. roku życia, jednak "chomiki" pojawiają się niekiedy już po 35. urodzinach. Wynika to z regularnego zmniejszania się ilość włókien kolagenowych oraz z coraz mniej intensywnej produkcji kwasu hialuronowego.

Oprócz tego z biegiem lat zanika  tkanka tłuszczowa i dochodzi do zmian w obrębie linii żuchwy, która nie podtrzymuje skóry twarzy tak dobrze jak do tej pory. Dochodzą do tego czynniki dziedziczne - niektórzy tendencję do opadających policzków mają zapisaną w genach.

Mimo że nie można zatrzymać procesów starzenia skóry, to można je spowolnić. Aby "chomiki" nie pojawiły się zbyt szybko, warto ćwiczyć mięśnie twarzy oraz profilaktycznie stosować kosmetyki, w których znajdują się składniki nawilżające, w tym kwas hialuronowy. Natomiast jeśli już doszło do opadnięcia policzków, z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i zabiegi wykonywane np. w klinice Velvet Clinic.

Ultrafomer, czyli moc fal ultradźwiękowych

Ten zabieg medycyny estetycznej pozwala na długi czas poprawić owal twarzy i to bez użycia skalpela. Polega on na przyłożeniu do twarzy głowicy, która wysyła zogniskowaną falę ultradźwiękową. Tym samym wibrujące fale oddziałują na skórę, mięśnie i powodują mikrouszkodzenia, co sprzyja większej produkcji kolagenu. Tkanki przebudowują się, kurczą, a rysy twarzy są wyraźnie odmłodzone. Ostateczne efekty tego zabiegu są widoczne po około 3-6 miesiącach, jednak nie trzeba go w tym czasie powtarzać.

Istnieje niewiele przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu, jednak nie mogą się na niego zdecydować kobiety w ciąży i chorzy na nowotwór. Jego przeprowadzenie nie jest możliwe, jeśli na skórze pojawiły się niepokojące zmiany o charakterze grzybicznym, zapalnym.

Termolifting i fale radiowe

Podczas tego zabiegu wykorzystuje się głowice z 49 mikroigłami - kiedy wkłuwają się one w skórę, emitowany jest impuls RF. Impuls ten to fale radiowe, które nagrzewają tkanki skóry, dzięki czemu wzmaga się wytwarzanie kolagenu.

Efekty zabiegu to poprawa napięcia skóry i owalu twarzy, dlatego jest on sposobem na bezoperacyjne "uniesienie" policzków. Ponadto lifting z wykorzystaniem ciepła i fal radiowych zmniejsza widoczność zmarszczek, porów oraz rozjaśnia i wygładza cerę. Jest też zalecany w przypadku skóry z bliznami i z rozstępami.

Z termoliftingu nie mogą skorzystać ci, którzy cierpią na zaburzenia krzepliwości krwi, przechodzą terapię przeciwzakrzepową lub mają skłonność do keloidów. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest ciąża, wszczepione urządzenia elektryczne, a także otwarte rany, choroby skóry i nowotwory.

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, czyli dobrze znany zabieg medycyny estetycznej i skuteczny sposób na "chomiki"

Aby usunąć z twarzy opadające policzki, można zaplanować wizytę w gabinecie, podczas której zostanie wstrzyknięty kwas hialuronowy.

Kwas ten występuje naturalnie w ludzkim organizmie i odpowiada między innymi za elastyczność oraz ujędrnienie skóry. Jego wstrzykiwanie to sposób na remodeling rysów i konturów twarzy. Dzięki aplikacji kwasu hialuronowego można nie tylko unieść policzki, ale także pobudzić skórę do regeneracji, wypełnić zmarszczki oraz usunąć nieestetyczne fałdy nosowo-wargowe.

Decydując się na taki zabieg, należy mieć świadomość, że wizytę w gabinecie trzeba będzie powtórzyć - kwas ten jest z czasem wchłaniany przez organizm. Mimo tego jego wstrzyknięcie daje szybkie i satysfakcjonujące efekty. Zabieg ten nie może być przeprowadzany u kobiet w ciąży, karmiących piersią i u osób cierpiących na nowotwory oraz choroby autoimmunologiczne.

Medycyna estetyczna daje wiele możliwości osobom, które chcą poprawić swój wygląd. Mankamenty urody, które pojawiają się na twarzy i są związane z procesem starzenia - jak na przykład opadające policzki - nie muszą być problemem. Receptą na dobre samopoczucie i odmłodzoną twarz są skuteczne zabiegi przeprowadzane przez specjalistów.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena