Kolagen to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka, będąca budulcem wielu narządów. Z wiekiem jednak zdolność do jego produkcji spada, czego objawem są zmarszczki, problemy ze stawami i kłopoty z krążeniem. 

Data dodania: 2021-09-15

Wyświetleń: 528

Przedrukowań: 2

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Piękno w parze z kolagenem

Białko kolagenowe wchodzące w skład prawie wszystkich tkanek ludzkiego organizmu ze względu na swoje właściwości jest w pierwszej kolejności odpowiedzialne za jak najdłuższe zahamowanie procesu starzenia i utrzymanie piękna. Włókno kolagenowe stanowi prawie siedemdziesiąt procent białka jakie jest zawarte w skórze i dzięki swojej sprężystości odpowiada za jej elastyczność. W organizmie człowieka razem z upływem czasu zanika samoistna zdolność wytwarzania kolagenu i już po ukończeniu dwudziestu pięciu lat zaczynają pojawiać się jego pierwsze ubytki. Brak wymaganej ilości kolagenu w skórze daje początek procesu starzenia się skóry, która staje się mniej sprężysta, traci elastyczność i zaczynają na niej pojawiać się pierwsze zmarszczki. Aby spowolnić ten niestety nieunikniony proces należy stosować preparaty zawierające czysty kolagen pozyskiwany z białka rybiego, który w najbardziej skuteczny sposób uzupełnia braki włókien kolagenowych. 

Dla jak najdłuższego zachowania młodości i piękna już po pojawieniu się pierwszych niepokojących objawów związanych z ubytkiem kolagenu trzeba koniecznie zadbać o odpowiednią suplementację diety. W sprzedaży oferowane są różne suplementy z kolagenem a przy ich wyborze można kierować się ich składem i szukać produktów zawierających aktywny kolagen z ryb morskich oraz podwyższoną zawartość witamin z grupy C, A i E. Kolagen pozyskiwany z białka rybiego ma najbardziej podobną budowę a nawet zbliżone właściwości do kolagenu człowieka. Bardzo szybko wchłaniany jest przez organizm i zostaje przyswojony prawie stu procentach co oznacza, że w skuteczny sposób uzupełnia istniejące ubytki. Z kolei witaminy C,A i E wzmacniają kondycję włókien białkowych hamując pojawianie się w ich obrębie braków.

Jednak najbardziej spektakularne efekty gwarantuje zastosowanie aktywnego kolagenu pod postacią kapsułek bądź w formie płynu. Oferowane w sprzedaży tabletki na zmarszczki mogą posiadać w swoim składzie różne typy kolagenu. Najczęściej producenci proponują preparaty które zawierają obumarłe włókna kolagenu pochodzenia roślinnego bądź zwierzęcego. Kuracja przy ich wykorzystaniu nie zapewnia tak widocznych rezultatów jak stosowanie naturalnego kolagenu pozyskiwanego z białka ryb morskich. Zdaniem zarówno specjalistów jak również osób, które przeszły kurację, aktywny kolagen to najlepszy pośród wszystkich preparatów przeciw zmarszczonych jakie proponuje dzisiejszy rynek specjalizujący się w branży kosmetycznej. 

Zastosowanie rybiego kolagenu nie tylko może zahamować proces starzenia się tkanki skórnej, zwiększa jej jędrność oraz spłyca zmarszczki ale dodatkowo zapewnia wręcz doskonałe rezultaty w zmniejszaniu widoczności różnego pochodzenia blizn. Kolagen na blizny dzięki swoim własnościom działa rozjaśniająco oraz odpowiednio zmiękcza tkankę przerośniętej skóry. Dzięki temu blizny wygładzają się i stają się mniej zauważalne. Skuteczność preparatu potwierdzają liczne badania naukowe.

Znając właściwości białka kolagenowego warto wspierać swoją urodę, na dłużej hamując starzenie się wykorzystując nie tylko bezpieczne dla organizmu ale przede wszystkim naprawdę najskuteczniejsze preparaty zawierające aktywny kolagen!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena