Prawidłowa pielęgnacja włosów dla wielu kobiet może być sporym problemem. Źle dobrane produkty w połączeniu z czynnikami zewnętrznymi takimi jak twarda woda, codzienne suszenie i układanie mogą pozostawić Twoje włosy w koszmarnym stanie.

Data dodania: 2022-12-13

Wyświetleń: 374

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

BLOG

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kolagen – skuteczna metoda na piękne i zdrowe włosy

Już od jakiegoś czasu świetnie sprawdza się kolagen w kosmetyce jako wyjątkowo skuteczny środek na poprawienie kondycji tkanki skórnej, zwiększenie jej jędrności, spłycenie zmarszczek pojawiających się razem z upływem wieku oraz zmarszczek mimicznych. Kosmetyki kolagenowe podbijają światowe rynki i okrzyknięte zostały zarówno przez fachowców jak również osoby, które je stosowały jako jedne z najskuteczniejszych na współczesnym rynku. Pomimo tak ogromnej popularności nie każdy wie, że w ofercie sprzedaży dostępny jest równie efektywny w działaniu kolagen na włosy. 

Dlaczego warto stosować białko kolagenowe do pielęgnowania włosów?

Kolagen stanowiący podstawowy składnik białka o charakterze włóknistym występuje prawie we wszystkich tkankach naszego organizmu. Najczęściej spotkać go można w skórze, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach jak również w sercu, mózgu a nawet włosach. Organizm do ukończeniu dwudziestego piątego roku życia posiada samoistną zdolność jego wytwarzania. W miarę upływu czasu zaczynają pojawiać się ubytki w włóknach kolagenowych co w rezultacie doprowadza między innymi do nieprawidłowego funkcjonowania organizmu jak również pogorszeniu się stanu skóry, włosów a nawet paznokci. Uzupełnienie braków specyfikami o zawartości aktywnego kolagenu przynieść może nie tylko poprawę ale nawet zahamowanie nieodwracalnych już procesów starzenia się. 

Preparaty kosmetyczne posiadają w swoim składzie kolagen roślinny lub zwierzęcego pochodzenia. Największe rezultaty przynosi kolagen pozyskiwany z białka ryb morskich. Jego struktura a także właściwości najbardziej zbliżone są do kolagenu ludzkiego, w związku z czym nie tylko bez problemu jest wchłaniany przez organizm ale co bardzo istotne prawie w stu procentach zostaje przyswojony uzupełniając w ten sposób ubytki. 

Preparaty z zawartością kolagenu w pierwszej kolejności zalecane są do stosowania w celu zahamowania nadmiernego wypadania włosów. Zawarty w nich kolagen nie tylko uzupełnia braki w budowie cebulek włosowych ale także ma wpływ na utrzymanie włosa w mieszku włosowym. Kolagen do włosów bardzo dobrze sprawdza się nawet przy pojawieniu się dolegliwości, która jest związana z łysieniem plackowatym i kuracja z jego wykorzystaniem odnosi oczekiwaną skuteczność poświadczoną wielokrotnie przeprowadzonymi badaniami laboratoryjnymi. 

Preparaty z białkiem kolagenowym dedykowane do pielęgnacji włosów występują tak samo jak kosmetyki do ciała w różnych postaciach. Wśród dostępnych na rynku najbardziej popularna jest maska z kolagenem. Zaleca się jej nakładanie na włosy raz w tygodniu. A trwająca kuracja już po miesiącu stosowania przynosi widoczne efekty. Maskę z kolagenem nakłada się na umyte, mokre włosy i pozostawia na nich na około dwadzieścia pięć minut. Dla wzmocnienia skuteczności działania trzeba włosy owinąć szczelnie ręcznikiem. Po upływie zalecanego czasu maskę można spłukać bądź pozostawić na włosach do następnego mycia. Poddanie włosów kuracji preparatem z aktywnym kolagenem pozyskiwanym z białka rybiego nie tylko odnawia i wzmacnia strukturę włosów ale znacznie spowalnia ich siwienie. Dodatkowo dzięki właściwościom białko kolagenowe może zahamować nadczynność gruczołów łojowych zwalczając w ten sposób uporczywy łupież. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena