Kolagen naturalny jest stosowany nie tylko w medycynie ale także w branży kosmetycznej hamując proces starzenia, odpowiednio nawilża skórę i daje jej gładkość. 

Data dodania: 2023-01-30

Wyświetleń: 60

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

BLOG

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego twoja skóra tak bardzo potrzebuje kolagenu

Tak doceniany nie jedynie w medycynie ale również branży kosmetycznej kolagen to zgodnie z naukową definicją oznaczenie białka o charakterze włóknistym, które stanowi jeden z najważniejszych składników ludzkiego oraz zwierzęcego organizmu. Jest odpowiedzialny za elastyczność, jędrność i maksymalne nawilżanie skóry a także odbudowę tworzących ją komórek. Jednak z czasem nasz organizm traci umiejętność samoistnego produkowania kolagenu w tkankach. Jego braki wywołują mniejszą elastyczność skóry oraz pojawienie się pierwszych zmarszczek. Ubytki w włóknach kolagenowych są również rezultatem występowania wielu chorób oraz przeciążenia układu kostno stawowego. 

Żeby zahamować proces pojawiania się ubytków kolagenu oraz w celu uzupełnienia jego braków na rynku kosmetycznym oferowane są w sprzedaży preparaty posiadające w składzie kolagen zwierzęcego bądź roślinnego pochodzenia zbliżonego swoją budową do kolagenu ludzkiego. Przełomowe odkrycie pochodzących z Polski naukowców, którym udało się pozyskać najbardziej aktywny kolagen z białka ryb morskich pozwolił na wyprodukowanie środków kosmetycznych z dużym skutkiem hamujących proces związany ze starzeniem się skóry. Kuracja przy jego wykorzystaniu gwarantuje bardzo zadowalające oraz niezwykle szybkie efekty.

Na rynku branży produktów kosmetycznych dostępnych jest dużo preparatów, których bazę stanowi aktywny kolagen. Należą do nich między innymi tabletki na zmarszczki. Znajdujący się w nich kolagen wchłaniany zostaje w jelicie i w związku z tym, że nie przechodzi procesów metabolicznych ani nie jest wydalany praktycznie cała jego zawartość zostaje przyswojona przez organizm. Pozyskiwany z ryb kolagen w krótkim czasie uzupełnia powstałe braki i wręcz natychmiast poprawia stan naskórka hamując proces starzenia. Dedykowany przez fachowców w dziedzinie kosmetyki aktywny kolagen na skórę może również stanowić zawartość kremów bądź balsamów. Kolagen do twarzy w postaci kremu wzbogacony jest ponadto o inne aktywne składniki, które w połączeniu bardzo dobrze wpływają na kondycję skóry poprawiając jej sprężystość i znacznie zmniejszając już zauważalne zarówno zmarszczki mimiczne jak i te będące rezultatem starzenia się.  

Nie licząc przyjmowania środków, które zawierają białko kolagenowe warto także zadbać o specjalną dietę. Spożywanie odpowiednich produktów bogatych nie tylko w białko włókniste ale również w witaminy z grupy C, A , E oraz siarkę, które wzmacniają struktury kolagenowe można również w nieco mniej efektywny sposób porównując do preparatów z aktywnym kolagenem poprawić stan tkanki skórnej i nieco zahamować proces starzenia się. Dieta bogata w kolagen opiera się w pierwszej kolejności na spożywaniu białka pochodzenia rybiego, którego struktura najbardziej zbliżona jest do ludzkiej. Warto do swojej codziennej diety wprowadzić galaretki rybne oraz świeże ryby. Oczekiwane rezultaty można ponadto uzyskać częściej sięgając po galarety mięsne bądź owocowe. Zawarte w nich białko kolagenowe w zdecydowanie mniejszym stopniu wchłaniane jest niż kolagen pozyskiwany z ryb ale w dużym stopniu uzupełnia jego braki w naszym organizmie. Dla wsparcia struktur kolagenowych tkanek dodatkowo należy sięgać po warzywa i owoce o zwiększonej zawartości witaminy C takie do których między innymi należą żurawina, owoce cytrusowe i chili, witaminy A, którą znajdziemy w marchewce, burakach i dyni oraz spożywać migdały, orzechy czy oleje roślinne bogate w witaminę E. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena