Jeśli chcemy, aby nasz samochód długo wyglądał, jakby wyjechał prosto z salonu, ale również wszystko w nim działało, jak trzeba, warto zainteresować się auto detailingiem. To nowoczesne podejście do dbania i pielęgnacji pojazdów, które wydłuża czas ich użytkowania.

Data dodania: 2020-07-13

Wyświetleń: 721

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Na czym polega auto detailing?

Na co dzień nie mamy czasu, aby zadbać właściwie o pojazd. Pamiętamy o tym, aby wymienić opony, gdy zmieniają się pory roku, dolać płynów i oleju, zatankować i może dwa razy w roku pojechać na myjnię. Jeśli chcemy, aby nasz samochód stylowo wyglądał i nie dochodziło do awarii poszczególnych układów, dobrze jest czasami zorganizować spa dla naszego pojazdu.

Auto detailing, czyli coś więcej niż zwykłe mycie

Kilka wizyt na myjni nie pomoże nam właściwie zadbać o karoserię. Do tego potrzebne są odpowiednie techniki mycia lakieru, aby go nie zarysować. Szczotki na myjni lub mycie pod ciśnieniem może uszkodzić bardziej miękkie powłoki. Podstawą dbania o wygląd pojazdu jest dokładne umycie samochodu odpowiednim roztworem szamponu z wykorzystaniem ściereczek z mikrofibry, które należy dokładnie płukać po każdym kontakcie z karoserią. W przypadku ciężkich zabrudzeń pomoże aktywna piana, która pozostawiona na chwilę rozpuści starsze zanieczyszczenia. Jednak to, co decyduje o tym, że auto detailing to coś więcej niż polanie samochodu wodą z szamponem, jest to, co następuje później. Czyli zadbanie o to, żeby usunąć wszelkie najdrobniejsze cząstki asfaltu, żywicy czy resztki owadów za pomocą glinkowania. Jak również to, że karoserię należy dokładnie osuszać, polerować i nabłyszczać usuwając jednocześnie drobne zarysowania i mikropęknięcia z lakieru. To właśnie wieloetapowe czyszczenie sprawia, że nawet starszy samochód może wyglądać jak nowy.

Dbanie o samochód od środka

Auto detailing to termin pochodzący od słowa „detail”, czyli szczegół. Podkreśla to kompleksowe podejście do dbania o pojazd. Mycie to jedno, ale dobry kierowca powinien również zadbać o elementy wewnątrz pojazdu. I nie chodzi wyłączenie o elementy gumowe jak uszczelki czy kokpit, szyby i lusterka, ale o całą przestrzeń kierowcy i pasażera, oraz bagażnik. Do pracy nad tymi elementami wykorzystywane są specjalistyczne środki, których dobór ułatwi specjalista. Pozwalają one na kompleksowe czyszczenie, impregnację i regenerację elementów, o których możemy nawet nie wiedzieć, że znajdują się we wnętrzu naszego pojazdu. Takie dbanie o samochód sprawia, że pojazd nie tylko dobrze wygląda na ulicy, ale jazda nim to sama przyjemność i duży komfort.

Kosmetyki samochodowe czyli nasz arsenał

Auto detailing jest ściśle powiązany z stosowaniem dedykowanych preparatów chemicznych do mycia samochodu, często określanymi kosmetykami samochodowymi. Tak jak w przypadku kosmetyków do ciała, tak samo w przypadku tych do samochodu istnieje szereg specjalistycznych produktów, których domena zastosowania jest zwięźle określona. Aby osiągnąć najlepsze możliwe efekty warto postawić na wyposażenie naszego domowego studia w produkty profesjonalnej marki. Wybór mogą ułatwić nam między innymi pracownicy sklepu z kosmetykami samochodowymi CarGeek. Fachowa porada z pewnością okażę się nieodzowna podczas stawiania pierwszych kroków w świecie auto detailingu. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena