Dieta pudełkowa stała się jednym z najpopularniejszych sposobów odżywiania się. Do jej stosowania przyznaje się wielu celebrytów, ale wydaje się, że catering pudełkowy powoli dociera również pod strzechy. Nic dziwnego, ponieważ okazuje się, że jest to doskonałe rozwiązanie żywieniowe dla wielu osób. Na czym jednak dokładnie polega dieta pudełkowa?

Data dodania: 2020-05-05

Wyświetleń: 834

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dieta pudełkowa? Kto powinien, a kto nie powinien z niej korzystac?

Czym jest dieta pudełkowa? 

Catering pudełkowy to nic innego, jak przygotowane specjalnie dla nas kilka posiłków, które następnie są codziennie dostarczane pod same drzwi. Na rynku pojawiło się wiele firm specjalizujących się w przygotowaniu takich dań, oferta jest więc bardzo szeroka. Jednak procedura jest wszędzie stosunkowo podobna: osoby, które decydują się na wykupienie takiego pakietu, początkowo odbywają rozmowę z dietetykiem zatrudnionym w firmie. Specjalista zwraca szczególną uwagę na wiek, płeć, wykonywaną pracę oraz dzienną aktywność fizyczną.

Oprócz tego warto zaznaczyć, jak wyglądała nasza dotychczasowa dieta oraz czy mamy jakieś szczególne wymagania żywieniowe. Na podstawie tych wszystkich danych dietetyk będzie w stanie opracować zindywidualizowany i zbilansowany plan posiłków. Przez siedem dni w tygodniu catering będzie nam dostarczał dania, zapakowane w specjalne pudełka termiczne, które pozwolą im zachować odpowiednią temperaturę przez długi okres czasu. Zwykle otrzymujemy pięć posiłków: śniadanie, lunch, obiad, podwieczorek i kolacja. Istnieje opcja zamówienia posiłków do domu bądź naszego miejsca pracy.

Dla kogo jest dieta pudełkowa? 

Chociaż zwykle zwraca się uwagę na to, że jest to idealne żywienie dla osób zabieganych, które nie mają czasu i siły na przygotowanie zbilansowanych posiłków w domu, to prawda jest taka, że dieta pudełkowa może przysłużyć się każdemu. Dzięki konsultacji z dietetykiem możemy mieć gwarancję, że potrawy będą odpowiednio dostosowane do naszego trybu życia, wieku i stanu zdrowia. Możemy być zatem pewni, że dostarczamy idealną ilość składników odżywczych i witamin, dzięki którym poprawi się nasz stan zdrowia i, co za tym idzie, codzienne funkcjonowanie. Firmy cateringowe oferują rożnorodne potrawy, odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb i gustu. Oprócz standardowych mięsnych posiłków możemy więc liczyć, między innymi, na potrawy wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe lub dla diabetyków.

Część osób zwraca uwagę na jedną z podstawowych wad diety pudełkowej, mianowicie cenę. Koszt miesięcznego zestawu sięga około 1500 zł. Może się wydawać, że to rzeczywiście dość wygórowana cena. Pamiętajmy jednak, że płacimy nie tylko za przygotowany specjalnie dla nas zbilansowany posiłek, ale również najwyższą jakość produktów, z których powstają oraz wygodę, jaką jest dostarczenie dań do domu.

Należy także zastanowić się, czy rzeczywiście 1500 zł to wygórowana cena za smaczne i zdrowe dania, w porównaniu do wydatków na jedzenie na mieście bądź produkty, z których nie mamy czasu sami stworzyć odpowiedniego posiłku. Catering dietetyczny pozwala nam zaoszczędzić czas i energię. Jeśli więc sami nie jesteśmy w stanie odpowiednio zbilansować naszej diety, powinniśmy poważnie rozważyć przejście na żywienie pudełkowe. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą świadczącą usługi cateringu dietetycznego PrimaFoodCatering.pl

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena