Kiedy przychodzi czas podjęcia trudnej decyzji, jaką jest przekazanie bliskich pod opiekę pracowników ośrodka opiekuńczego, musimy być pewni, że dokonujemy właściwego wyboru. Domy opieki są często postrzegane negatywnie - jako instytucje, w których przebywają osoby starsze będące obciążeniem dla niezainteresowanych nimi rodzin.

Data dodania: 2020-04-23

Wyświetleń: 478

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Prywatny dom opieki nad osobami starszymi może być realnym wsparciem

Jednak powody są zupełnie inne - oddanie bliskiej osoby do domu opieki  wynika z troski oraz świadomości, że sami nie jesteśmy w stanie dostatecznie pomóc. Decydując się na prywatny dom opieki nad osobami starszymi, możemy zagwarantować bliskim realne, bo profesjonalne wsparcie i odpowiednią do potrzeb terapię.

Specjalistyczny dom opieki - Alzheimer, Parkinson i inne poważne dolegliwości spotkają się z profesjonalnym podejściem

Jeśli nasi bliscy cierpią z powodu ciężkich chorób, tym trudniej jest nam zdecydować się na pomoc zewnętrzną. Zespół specjalistów w takim ośrodku powinien cechować się profesjonalizmem i doświadczeniem w leczeniu i terapii chorób przewlekłych. Warto, by cały budynek był przewidziany w taki sposób, by zapewniać komfort i bezpieczeństwo. Jeśli bliscy cierpią z powodu poważnych dolegliwości, niezwykle istotna będzie gwarancja, że w domu opieki możliwe są programy specjalistycznej pomocy i terapie np. w demencji spowodowanej chorobą Alzheimera i innymi chorobami mózgu. Profesjonalna kadra całodobowo zapewnia opiekę i dąży do spowolnienia postępowania choroby - należy o tym pamiętać. Starość niestety sprzyja poczuciu wyobcowania, więc podopieczni domu opieki powinni móc liczyć na stymulację funkcji poznawczych i aktywizację w codziennych czynnościach, tak by mieć ciągłe poczucie wartościowego uczestniczenia w rzeczywistości.

Profesjonalny dom opieki 

Poza samą obsługą ważna jest oczywiście lokalizacja i otoczenie domu opieki. Zgiełk miasta nie należy do sprzyjających okoliczności. Dlatego, jeśli decydujemy się na profesjonalny dom opieki, duże miasto może być zbyt przytłaczające. Warto poszukać placówek cichszych, zlokalizowanych w bardziej dogodnych warunkach. Kontakt z naturą to doskonałe i naturalne narzędzie terapeutyczne. Przebywanie w leśnym otoczeniu stymuluje system odpornościowy, obniża tętno i produkcję hormonu stresu, poprawia nastrój, jakość snu i poziom energii, jak również przyspiesza proces regeneracji organizmu. Dzięki tym wszystkim atutom, pobyt w ośrodku może być znacznie bardziej komfortowy, a w tym względzie nie ma limitu - liczy się wszystko, co może choć trochę ułatwić pobyt i spełnić potrzeby osób starszych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena