Moda na catering dietetyczny nie mija. Na rynku przez cały czas pojawiają się nowe firmy oferujące popularną dietę pudełkową.

Data dodania: 2020-03-31

Wyświetleń: 531

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zalety cateringu dietetycznego

Moda na catering dietetyczny nie mija. Na rynku przez cały czas pojawiają się nowe firmy oferujące popularną dietę pudełkową. Z tego rozwiązania korzystają często osoby odchudzające się, sportowcy przygotowujący się do zawodów oraz wszyscy ci, którzy nie mają po prostu wolnego czasu na mozolne przygotowywanie posiłków każdego dnia. Jakie są zalety takiego cateringu dietetycznego?

Gdy nie ma czasu - -postaw na dietę pudełkową!

Obecnie wiele osób żyje w ciągłym pędzie. Nie ma czasu na zakupy czy gotowanie. W tym przypadku catering dietetyczny może być więc doskonałym rozwiązaniem. Osoby, które z niego korzystają, nie muszą spędzać wielu godzin w kuchni, a mogą jednocześnie odżywiać się w sposób zdrowy. Potrawy są przywożone pod wskazany wcześniej adres - do domu czy miejsca pracy. Przed spożyciem wystarczy je tylko  ewentualnie podgrzać. To oczywista oszczędność czasu, który normalnie trzeba byłoby poświęcić na robienie zakupów i gotowanie, za którym nie wszyscy przepadają.

Profesjonalna pomoc dietetyka - warto ją docenić

Osoby, które są na diecie mają bardzo często problem z przygotowywaniem jednocześnie smacznych, zdrowych i mało kalorycznych potraw. Decydując się na dietę pudełkową, można ten obowiązek przerzucić na profesjonalnych dietetyków, którzy współpracują z firmami cateringowymi. Dietetycy mają wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Można być więc pewnym, że dostarczane posiłki dostarczą organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników odżywczych.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że catering dietetyczny to przede wszystkim rozwiązanie bardzo wygodne. Nie trzeba bowiem samodzielnie liczyć kalorii spożywanych w ciąg dnia. To zadanie dla dietetyka, który dopasowuje dietę do potrzeb klienta. Klient w każdej chwili może skonsultować swoją dietę ze specjalistą. Gdy tylko pojawią się jakiekolwiek pytania czy problemy - warto skontaktować się mailowo lub telefonicznie z dietetykiem, aby o nich porozmawiać i ewentualnie poprawić stosowaną aktualnie dietę.

Dieta dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta

Potrzeby żywieniowe ludzi są dość mocno zróżnicowane. Sportowcy na ogół są na diecie wysokobiałkowej, wegetarianie na bezmięsnej, a osoby chore na celiakię na bezglutenowej. Są oczywiście i osoby, które żadnych szczególnych wymagań w tym zakresie nie mają. Dla nich ważne jest to, aby posiłki były smaczne i zdrowe zarazem. Firmy cateringowe dopasowują potrawy do potrzeb swoich klientów i są pod tym względem naprawdę elastyczne. Co ciekawe, wybrać można przy okazji ilość posiłków na każdy dzień. Nie trzeba od razu decydować się na pięć posiłków. Równie dobrze może być to sam obiad czy kolacja i śniadanie.

Wiele osób, które chce się odchudzić czy po prostu zdrowo odżywiać, ma problem z regularnością posiłków. Podstawowy problem to spożywanie małego śniadania lub jego brak, niewielka przekąska w ciągu dnia i sporych rozmiarów kolacja. Tymczasem tak odżywia się bardzo dużo osób. Przy diecie pudełkowej regularności posiłków można o wiele łatwiej pilnować.

 Artykuł stworzony przy współpracy z firmą www.lightcatering.pl

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena