0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
191 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

W małej firmie optymalizacja kosztów jest bardzo ważna. Aby je ciąć, wiele mikroprzedsiębiorstw decyduje się na rezygnację z usług zewnętrznych firm np. prowadzących księgowość. Nie oznacza to jednak, że z prowadzenia rachunkowości można zrezygnować. Przedsiębiorca nie zatrudniając biura rachunkowego, księgowością musi zająć się samodzielnie. 

Img

Czym są programy do księgowości online? 

Program księgowy online to narzędzie, które pomaga prowadzić własną firmę. Jego zadaniem jest usprawnianie rozliczeń z Urzędem Skarbowym oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Wyposażone w szereg funkcji umożliwiają zarówno tworzenie niezbędnych dokumentów księgowych, jak i rozliczanie firmy. Nowoczesne programy księgowe to także te, które przyczyniają się do usprawnienia pracy przedsiębiorstwa i to w ujęciu ogólnym.

Dziejący w Internecie program księgowy udostępniany jest użytkownikom w modelu SaaS, czyli przez dostęp do abonamentowej sieci. Dzięki temu z programu do księgowości można korzystać w dowolnym miejscu, z dowolnego urządzenia mobilnego lub komputera.

Kiedy program księgowy się sprawdzi?

Księgowo online sprawdzi się w przypadku każdego biznesu. Mogą po nią sięgać zarówno mikro firmy, jak i duże przedsiębiorstwa. Zazwyczaj jednak na zakup dostępu do programu do księgowania decydują się małe firmy rozliczające się w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów lub metodę ryczałtową. Jeśli ma się wątpliwości czy program księgowy się sprawdzi, to zawsze może skorzystać z darmowej wersji testowej. Jest ona dostępna dla nowych użytkowników przez kilka dni i pozwala sprawdzić zarówno funkcje, jak i intuicyjność obsługi aplikacji.

Czy program księgowy to dobre rozwiązanie?

Korzystanie z programu do fakturowania niesie przedsiębiorcy wiele korzyści. Daje możliwości nie tylko wystawiania faktur i rozliczania należnych podatków, ale także kontrolowania stanów magazynowych, prowadzenia ewidencji środków trwałych, CRM-a, zagadnień związanych z kadrami i płacami, kalendarza, samodzielnej windykacji nierzetelnych kontrahentów.

Przedsiębiorcy doceniają również, że dzięki programom nie muszą śledzić na bieżąco zmian w przepisach podatkowych, ponieważ system automatycznie jest aktualizowany i pozwala na rozliczanie firmy zgodnie z najnowszymi przepisami. Kolejną zaletą korzystania z programu księgowego jest kompleksowość usługi. Koszt współpracy z biurem rachunkowym w takim zakresie byłby ponad 10 -krotnie większy. Dostęp do aplikacji jest abonamentowy – wykupuje się go na miesiąc, a cena jest bardzo atrakcyjna i nie wpływa negatywnie na budżet nawet mikroprzedsiębiorstwa.

Za korzystaniem z programu księgowego przemawia też gwarancja zapewnienia bezpieczeństwa danych przechowywanych w systemie. Najlepsze aplikacje do księgowości korzystają z dobrych i sprawdzonych hostingów, a także wdrożyły politykę bezpieczeństwa danych. Sprawia to, że regularnie wykonywane są kopie zapasowe w wielu niezależnych lokalizacjach i szyfrowania transmisji danych. 

Licencja: Creative Commons