Życie człowieka bez otaczającej go przyrody nie miałoby sensu. Nie dla wszystkich jednak jest to takie oczywiste. Wystarczy rozejrzeć się wokoło by dostrzec, jak potrafimy niszczyć środowisko. A to właśnie z niego powinniśmy czerpać wszystko, co nam potrzebne.

Data dodania: 2018-12-11

Wyświetleń: 1147

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego nie możemy żyć bez przyrody?

Powietrze, ziemia, woda i ogień to cztery niezmienne żywioły przyrody, harmonijnie współpracujące ze sobą.
Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że bez powietrza życie jest po prostu niemożliwe. Ludzie jednak nie dbają o to, by sadzić nowe lasy, dzięki którym atmosfera się oczyszcza, a oni sami są zdrowsi.

Ziemia ofiaruje nam tyle dobroci, że trudno je wszystkie policzyć. To nie tylko drogocenne minerały, ale też możliwość uprawy różnych gatunków roślin i hodowla zwierząt. Ziemia to przede wszystkim miejsce naszej egzystencji. Spożywamy żywność, którą codziennie rodzi dla nas matka natura. Owoce, warzywa, zboża, mięso, produkty mleczne – to wszystko nie istniałoby, gdyby nie przyroda. Zawdzięczamy jej także dobra materialne. Odzież szyta jest najczęściej z wykorzystaniem naturalnych tkanin, meble oraz papier produkowane są z drewna. Kosmetyki i chemia gospodarcza oparte są na składnikach ziołowych.

Nie możemy także zapominać o wodzie. Obecna jest wszędzie: wypełnia oceany, morza, rzeki, jeziora. Zaspokaja potrzeby ludzi na całym świecie. Trudno wyobrazić sobie choćby jeden dzień bez kropli wody. Używana jest nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także w przemyśle. I, co warto podkreślić, człowiek składa się aż w 70% z wody.

Natura daje człowiekowi ciepło w postaci ognia. Drewno, węgiel, ropa i gaz są również źródłami energii.

Przyroda napełnia człowieka energią, dodaje sił witalnych, inspiruje i otwiera na nowe możliwości. Słońce jest źródłem wewnętrznego spokoju, zadowolenia, szczęścia. Podczas słonecznej pogody czujemy się radośni, wszystko wokół jest szczególnie piękne. Słońce daje życie i rozwija je na całej planecie. Są ludzie, którzy porzucili zwykłe jedzenie i żywią się wyłącznie energią słoneczną. Natura jest w stanie przywrócić nam siłę po wyczerpującym wysiłku fizycznym lub psychicznym. Nie bez powodu wiele osób wybiera odpoczynek w górach, lesie, nad rzeką lub jeziorem. Środowisko naturalne wprowadza harmonię, przynosi równowagę w szalonym tempie ludzkiej egzystencji.

Ludzie są nierozerwalnie związani z ekosystemem. Matka natura dba o człowieka od początku jego istnienia, zapewniając mu wszystko, czego potrzebuje. Powinniśmy odwdzięczyć się tym samym i  zadbać o przyrodę tak, jak na to zasługuje.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena