Przenośne ładowarki do telefonów to bardzo popularny sprzęt. Czy zastanawialiście się, dlaczego mają taki kształt, a nie inny?

Data dodania: 2018-08-11

Wyświetleń: 689

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Powerbanki co to za cudo?
 
 
Miłośnicy telefonów komórkowych zapewne znają te urządzenia. Dla tych, co jeszcze nie wiedzą powerbanki lub inaczej mówiąc przenośne ładowarki do telefonów, to urządzenia, które de facto są dodatkowymi bateriami dla telefonów. Gdy ktoś używa telefonów jedynie do wykonywania połączeń telefonicznych, zapewne zawsze kontroluje ilość energii w telefanie, lecz ci, którzy poświęcają dużo czasu na tak zwane surfowanie w internecie, grają lub oglądają filmy, wiedzą, że bateria w telefonie bardzo szybko się wyczerpuje. Dla nich wymyślono właśnie te urządzenia.
 
 
 
 
 
Co zawierają w sobie przenośne ładowarki do telefonów, nie licząc oczywiście energii.
 
 
 
 
 
Urządzenia do mobilnego ładowania posiadają bardzo prostą konstrukcję. Składają się głównie z ogniw, posiadają również sterowniki, które pozwalają kontrolować pracę tego urządzenia. Przenośne ładowarki zawierają w sobie również zabezpieczenia chroniące przed przepięciami.
 
 
Dlaczego powerbaki wyglądają tak, a nie inaczej?
 
 
 
 
 
 
Przenośne ładowarki mają najczęściej kształt prostokątów, niektóre bywają grubsze a niektóre zdecydowanie cieńsze. Dlaczego to urządzenie nie przypomina na przykład koła, trójkąta lub na przykład serca? Kształt tych urządzeń związany jest z kształtem ogniw. Ogniwa to podstawowy element powerbanków. Na rynku najczęściej spotykane są dwa rodzaje ogniw montowanych w przenośnych ładowarkach:
 
 
  • ogniwa litowe 18650
 
 
  • litowo-polimerowe
 
 
 
 
 
Sympatyczny grubasek.
 
 
Banki energii, których grubość przekracza jeden centymetr, z reguły zbudowane są z ogniw litowych 18650. Ogniwa te przypominają walce. Powerbank z reguły ma ich kilka, ułożone jeden obok drugiego. Czasami można jednak spotkać jedno ogniwo, wówczas ładowarka w przekroju ma kształt kwadratu, trzeci wymiar, czyli długość jest już znacznie większa. Całość przypomina kijek, który ma przekrój kwadratu. To bardzo tanie powerbanki, gdyż posiadają zaledwie jedno ogniwo.
 
Przenosne ładowarki do telefonów
 
 
Szczupły, ale delikatny.
 
 
Niekiedy ładowarki przypominają swoim kształtem telefony. Zawierają one w sobie najczęściej ogniwo litowo-pokimeroowe. Ogniwo to nie przypomina walca, jest płaskie jak tabliczka czekolady. To rozwiązanie ma jednak jedną zasadniczą wadę. Ogniwa te są kruche. Użytkownik musi uważać, aby nie upuścić ładowarki, gdyż może to spowodować, że ładowarka ulegnie zniszczeniu.
 
tanie powerbanki
 
 
 
Powerbanki to nowoczesna technologia.
 
 
 
 
 
Bez względu na to, jaki wybierzesz kształt ładowarki, warto pamiętać o tym, że należy zasięgnąć trochę opinii o powerbankach, przed ewentualnym ich zakupem. Na rynku jest dużo ładowarek, pamiętaj, jeżeli wybierzesz tanie powerbanki, może to cię wiele kosztować. Ryzykujesz, że kupisz sprzęt, który umożliwi tylko kilkukrotne ładowanie telefonu. Warto kupić sprawdzone i renomowane powerbanki.
 
Licencja: Creative Commons
0 Ocena