Złe samopoczucie może być spowodowane pogodą, zmęczeniem, złymi informacjami, zmianami hormonalnymi lub milionem innych powodów. Czy wiesz, że są pokarmy, które podniosą Twój nastrój? Możesz je jeść i czerpać z nich korzyści.

Data dodania: 2018-08-05

Wyświetleń: 466

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena
Pobierz artykul

Licencja: Creative Commons

Pożywne produkty, które poprawią Ci nastrój

Czekolada

Czekolada jest na szczycie listy, ponieważ jest uważana za najlepszą żywność służącą do walki z depresją. Substancje zawarte w kakao działają na mózg, co pozwala poczuć się lepiej. Jednak zjedzenie zbyt dużej ilości tego smakołyku nie jest dobre dla zdrowia, ponieważ czekolada zawiera cukier, mleko i inne składniki. Wyjątkiem jest gorzka czekolada.

Orzechy

Orzechy są doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych i mogą być spożywane jako zdrowa przekąska o każdej porze dnia. Można jeść też migdały i orzeszki ziemne, ale tylko garść dziennie. Można wymieszać je z jogurtem, sokiem pomarańczowym lub mlekiem.

Mleko

Możesz zapragnąć filiżanki ciepłego mleka przed pójściem spać lub leżąc w łóżku pod kocem. Napój ten pomaga nam zasnąć znacznie bardziej niż picie herbaty, ponieważ dodatkowo uspokaja i wypełnia żołądek. Mleko zapobiega lękom, depresji i reguluje zmiany nastroju.

Cynamon

Spróbuj dodać szczyptę cynamonu do mleka, ponieważ oferuje on również wspaniałe korzyści. Ta charakterystyczna przyprawa zapobiega hipoglikemii.

Miód

Miód jest kolejnym słodkim pokarmem, który może poprawić nastrój. Jest pełen ciekawych właściwości - jest naturalnym antybiotykiem. Łyżka miodu wystarczy, żeby osłodzić herbatę. Poczujesz się znacznie lepiej!

Banan

Jest wiele owoców, które pomogą Ci poczuć się lepiej. Banany są w stanie to zrobić ze względu na dużą zawartość magnezu. Ten natomiast obniża stres, zmęczenie i niepokój. Można go dodać do różnych koktajli lub sałatek owocowych.

Chleb pełnoziarnisty

Mimo, że zawiera węglowodany, łączą się one z aminokwasami, dzięki czemu stanowi doskonałe wypełnienie i pożywienie do walki z lękiem. Chleb pełnoziarnisty zawiera tryptofan, który zmniejsza depresję i wrażliwość na ból. Weź kawałek na śniadanie, a zaczniesz dzień z uśmiechem!

Szpinak

Zapewni Twojemu ciału odpowiednią dawkę kwasu foliowego. Kwas foliowy jest bardzo ważny w trakcie ciąży i ma wiele zalet. Można jeść surowy szpinak lub gotować go na wiele sposobów - dodawać do zapiekanek, sałatek, zup.

Jajka

W wielu krajach (Japonia, Turcja, Szwecja) spożywane są jajka w koszulkach. W przeciwieństwie do smażonych jaj, jajka w koszulce stanowią lepszą opcję zawierającą dużą ilość składników odżywczych. Są idealne dla osób wykonujących ciężką pracę fizyczną, bo zapewniają dużo energii.

Licencja: Creative Commons