Działania, które mają istotny wpływ na pozycję strony, powinny być podjęte już na etapie tworzenia witryny. Budując stronę powinniśmy trzymać się ogólnie przyjętych standardów. Jednak poprawna konstrukcja strony nie oznacza, że osiągnie ona wysokie pozycje. Do jej osiągnięcia będziemy potrzebowali jeszcze dobrej i unikalnej treści oraz wartościowych linków.

Data dodania: 2008-10-06

Wyświetleń: 2715

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zdobywanie wartościowych linków, to podstawa jeśli chcemy osiągnąć wysokie rankingi w wynikach wyszukiwania, dla trudnych fraz o wysokiej konkurencyjności. Obecnie najpopularniejszy sposób zdobywania linków z darmowych katalogów stron, to zdecydowanie za mało. Metoda wzajemnej wymiany linków między serwisami w strukturze A -> B i B -> A jest już nieskuteczna i filtrowana przez wyszukiwarki, jeśli strony nie mają ze sobą uzasadnionego powiązania.

Aktualnie najlepiej sprawdzają się te metody, które wymagają od właścicieli serwisów systematycznej pracy. Praca ta powinna przekładać się na kilka etapów :
- Budowa ciekawej i unikalnej treści, zamieszczanej na stronie,
- Pisanie artykułów do innych serwisów;
- Budowa własnego wizerunku.

Dobra i unikatowa treść sprawi, że właściciele innych stron chętniej będą chcieli do nas linkować. Nie bez znaczenia jest też wizerunek webmastera (pozycjonera, eksperta). Słowa (treści) osoby, które w danym środowisku budzą zainteresowanie wśród hobbistów, będą chętniej cytowane. Dobra etyka i ustawa o prawach autorskich wymaga od cytujących, aby po treści zamieścili link zwrotny do oryginału.

Jeśli tworzysz stronę o danej tematyce, to zapewne masz jakieś pojęcie o problemach związanych z tym tematem. Dlatego tez powinieneś (aś) poradzić sobie w pisaniu artykułów do przedruku i innych serwisów publicystycznych. Zapewne na początku artykuły te nie będą wybitne i znajdą się w nich pewne wpadki, to mimo początkowych trudności nabierzesz wprawy. Nawet jeśli jakiś tekst zostanie negatywnie oceniony przez użytkowników, to nie należy się poddawać – trening czyni mistrza. Pamiętaj aby w treści lub stopce zostawić link do swojej strony. Pisząc artykuły do różnych portali budujesz opinię o sobie, co jest równoważne z tym, o czym pisałem w poprzednim przykładzie.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena