Wraz z powiększającym się w ciąży brzuszkiem wiele kobiet zastanawia się co ubrać. Dotychczasowe ubrania mogą stać się za małe, a kobiety zastanawiają się czy brzuch podkreślać i eksponować czy może raczej zasłaniać. Jak wygląda dzisiejsza moda ciążowa?

Data dodania: 2018-06-28

Wyświetleń: 467

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Moda ciążowa na co dzień

Pierwszy trymestr ciąży

Kobiety w początkowym okresie ciąży mają dylemat czy decydować się na ubrania, które podkreślą ich stan czy raczej go zasłonią. Niektóre z pań uważają, że podkreślenie brzucha w pierwszych miesiącach, wygląda na „zjedzony zbyt duży obiad”, a nie jak piękne krągłości. Inne chcą poczekać z ogłoszeniem informacji o ciąży trochę dłużej, a inne od jej początku chcą cieszyć się tą wiadomością z bliskimi. Zatem jak się wtedy ubierać? Eksponować czy zasłaniać? Odpowiedź jest bardzo prosta. Należy wybierać ubrania, które będą przede wszystkim wygodne, a jedyna zasada to, ta mówiąca, iż odzież ciążowa nie powinna uciskać brzucha.

Jakie ubrania na co dzień?

Spodnie ciążowe, w szczególności legginsy z panelem ciążowym będą idealne do codziennego użytkowania. Swoboda ruchów jest niezmiernie ważna w tym szczególnym dla kobiety czasie. Panel ciążowy jest bardzo elastyczny, więc z pewnością będzie to również komfort dla brzuszka.

Inną propozycją dla ciężarnej są oczywiście sukienki. Ubieranie sukienek przez kobiety w ciąży, pozwala na pełną swobodę ruchu przez swoją zwiewność i elastyczność materiałów. Dawniej sukienki ciążowe również towarzyszyły kobietom, jednak często były to fasony obszerne, dodające kobietom kilogramów i odbierające im kobiecych kształtów. Dziś są one zarówno dopasowane do całej długości ciała, posiadają powiększoną przestrzeń na brzuch, podkreślając go i dodając kobiecie uroku.

Współczesna moda ciążowa

Bardzo ważna podczas ciąży jest wygoda. Zmieniająca się figura nie powinna niepokoić przyszłej mamy, a raczej powinna być dla niej stanem naturalnym, podczas którego swoje ubrania dotychczasowe należy zastąpić ubraniami ciążowymi. Jednak nadal mogą być to uwielbiane sukienki, spodnie czy tuniki. Nawet w tym szczególnym stanie kobieta może wyglądać pięknie, a świadomość zmieniającej się figury może wzmocnić ogromną radość z tego wyjątkowego czasu oczekiwania upragnionego maleństwa.

Moda ciążowa na przestrzeni lat zmieniła się diametralnie. Od zakrywających ciążowy brzuch i powiększających kobietę ubrań, do bardziej obcisłych i podkreślających kobiece kształty. Fasony są dopasowane i sprawiają, że kobieta może czuć się wyjątkowo. Zrezygnowano także z ciemnych kolorów, które sprawiały, że twarz przyszłej mamy wydawała się smutna, a zastąpiono je barwami pełnymi koloru i radości.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena