Każda osoba przedsiębiorcza, która ma plan na swoją przyszłość, prędzej czy później planuje rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jest to bardzo dobre i rozsądne podejście, ponieważ każdy z nas chciałby być sam sobie szefem. Prawda?

Data dodania: 2018-04-26

Wyświetleń: 499

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Formalności przy zakładaniu spółek

Jednak w dalszym ciągu, wiele osób decydując się na założenie własnej działalności gospodarczej, nie zdaje sobie sprawy z tego, z jak długotrwałą procedurą będą musieli się zmierzyć. W naszym kraju mimo tego, iż z każdym rokiem przepisy te zostają upraszczane, wciąż są skomplikowane i niezrozumiałe dla osób, które wcześniej nie miały z tym do czynienia.

Kwestia zakładania własnej działalności, w której każdy etap jest bardzo istotny często przerasta zwykłego człowieka, nie obytego z tą tematyką oraz przepisami prawa właśnie w tym zakresie. Ważne jest to, aby zdawać sobie sprawę z tego, że formalności przy zakładaniu spółek jest mnóstwo i zaleca się skorzystanie z pomocy osób, które doskonale orientują się w tym temacie i znają wszystkie możliwe kruczki prawne.

Nie da się ukryć, iż cała procedura tak, jak już pisaliśmy – jest bardzo skomplikowana. Do sporządzenia jest przede wszystkim umowa spółki, ale również tym, co okazuje się niezbędne są różnorodne wnioski oraz podania o nadanie numerów takich, jak np. NIP, ZUS, KRS, REGON itp.. Bez tego dana spółka nie mogłaby zostać zarejestrowana.

Nawiązując współpracę z profesjonalną firmą, która zajmuje się tym na co dzień, decydują się Państwo na możliwie najlepsze rozwiązanie. Zakładanie spółek coraz częściej jest zlecane profesjonalnym jednostkom, które zajmują się świadczeniem usług w tym zakresie.

Dla osób, którym bardzo zależy na czasie oraz ominięciu formalności przy zakładaniu spółek, istnieją gotowe spółki oferowane na sprzedaż. Opcja ta pozwala na rozpoczęcie działalności już w zaledwie 2 dni (dla porównania rejestracja spółki trwa 3-4 tygodnie). Gotowe spółki mogą być całkiem nowe, bądź posiadać już ceniony przez kontrahentów oraz Klientów staż (nie posiadają zobowiązań, co potwierdzamy notarialnie).

Licencja: Creative Commons