Coraz więcej osób korzysta z pomocy dietetyka. Wiele z nich decyduje się na wizytę dopiero w momencie, gdy ich dieta wymyka się już spod kontroli. Inni natomiast chcą poprawić swój sposób odżywiania. Powodów do odwiedzenia tego specjalisty jest oczywiście dużo więcej. Sprawdźmy jednak, co sprawia, że w ogóle warto się do niego udać.

Data dodania: 2017-10-03

Wyświetleń: 1575

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego warto korzystać z usług dietetyka?

Zmiana stylu życia

Jedną z najczęstszych motywacji do odwiedzenia dietetyka jest chęć zmiany stylu życia. Mimo że niemałe grono osób interesuje się tym, co je, to niestety wszystkich informacji na temat zdrowego odżywiania, zasad łączenia pokarmów i innych, zwyczajnie nie znajdzie przy powierzchownym przeglądaniu internetu. Wielu z nas twierdzi, że doskonale wie, co powinno jeść. Mimo tego często zdarza się, że nie osiągamy pożądanych efektów - w kwestii swojego zdrowia i sylwetki. Dietetyk jest właśnie od tego, aby rozpoznać nasze błędy żywieniowe i zaproponować nowy jadłospis, który będzie dostosowany do potrzeb naszych i naszego organizmu. To z pewnością odczuwalna zmiana na lepsze.

Nowe pomysły na stare potrawy

Dietetyk oprócz przedstawiania indywidualnych (dostosowanych do naszej osoby) zasad odżywiania, wskaże nam również nowe możliwości przyrządzania znanych już potraw. Jedzenie ciągle tego samego może być przecież nużące. Wbrew powszechnej opinii bycie na diecie, wcale nie musi być ani monotonne, ani też mało atrakcyjne pod względem smakowym. Dla wielu dietetyków ich praca to pasja, w której to ciągle poszukują nowości. Spodziewajcie się zatem ciekawych i oryginalnych smaków oraz nowoczesnego podejścia nawet do potraw tradycyjnych.

Dla osób zdrowych i chorych

Specjalista dietetyk to osoba, która ma wiedzę na temat żywienia zarówno osób zdrowych, jak i chorych. Szczególnie istotna pomoc w zakresie jadłospisu jest dla osób borykających się z problemami zdrowotnymi lub chorobami przewlekłymi. Dietetyk potrafi dobrać dietę dla takich klientów, wskazać czego powinniśmy unikać, a także co jest dla nas wskazane.

Diety dla sportowców

Osoby uprawiające sport to dość specyficzna grupa, której dieta - ze względu na mocne przeciążenia organizmu - powinna być dopięta "na ostatni guzik". Trudno wyobrazić sobie sportowca, który nie korzysta z pomocy dietetyka (chociaż okazjonalnie).

Licencja: Creative Commons
0 Ocena