Jeżeli nie mamy pomysłu na weekendowy wyjazd, warto wybrać się do stolicy naszego kraju. Warszawa oferuje bowiem bardzo wiele ciekawych miejsc, od czego jednak powinniśmy zacząć zwiedzanie?

Data dodania: 2017-08-21

Wyświetleń: 573

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

3 miejsca, które trzeba odwiedzić w Warszawie

Warszawa jest miastem, które zostało niezwykle doświadczone przez wojny, szczególnie przez II wojnę światową. Mimo tego ciągle potrafi ona pozytywnie zaskakiwać turystów swoim urokiem zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Jakie trzy miejsca trzeba odwiedzić, będąc w Warszawie?

Centrum miasta
Jeżeli do Warszawy jedziemy pociągiem lub autobusem, z dużym prawdopodobieństwem wylądujemy na dworcu centralnym. Warto więc od razu pochodzić w jego okolicy, czyli po centralnej części Warszawy. Do zobaczenia mamy Pałac Kultury i Nauki, palmę na nowym świecie, warszawskie drapacze chmur czy też Muzeum Sztuki nowoczesnej. Warto więc rozejrzeć się po tej okolicy i spróbować wczuć się w jej klimat.

Starówka
Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić w Warszawie, jest starówka, czyli reszt starego miasta, które zostało zniszczone przez wojnę. Do zobaczenia mamy zamek wraz z jego dużym placem, barbakan, bazylikę archikatedralną kilka ciekawych pomników oraz liczne uliczki. Na każdej z nich bowiem znajduje się bowiem restauracja, do której warto wejść, by chwilę odpocząć i coś zjeść. Każdy powinien znaleźć tam swój ulubiony rodzaj kuchni, chociaż warto otworzyć się też na nowe smaki.

Łazienki
Kiedy miasto trochę nas już zmęczy, warto wybrać się na tereny zielone, w których odpoczniemy i zażyjemy trochę więcej świeżego powietrza. Takim miejscem w Warszawie są m.in. Łazienki Królewskie, które w naszym zestawieniu są już ostatnim z trzech miejsc, które w pierwszej kolejności powinniśmy odwiedzić w Warszawie. Możemy w nich pospacerować, posiedzieć na ławce, zwiedzić pałacyk na wyspie lub wziąć udział w różnego rodzaju wydarzeniach, które często się tam odbywają. Warto również zobaczyć tam pomnik Fryderyka Chopina czy Pałac Belwederski.

Oczywiście tak jak wspomnieliśmy już na wstępie, jest to subiektywna lista trzech miejsc, jakie naszym zdaniem warto w pierwszej kolejności zobaczyć w Warszawie. Oczywiście miejsc wartych uwagi jest o wiele, wiele więcej i odwiedzając Warszawę każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Jedynych bowiem zachwyci starówka innych przytulna restauracja gdzieś na obrzeżach miasta.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena