Organizując większą imprezę dla rodziny lub znajomych często, będziemy zmuszeni zorganizować ją w wynajętym lokalu. Takie rozwiązanie ma swoje plus i minusy. Jak wygląda organizacja takiej imprezy, na przykładzie Krakowa? O tym w dalszej części artykułu.

Data dodania: 2017-08-16

Wyświetleń: 642

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Gdzie zorganizować imprezę w Krakowie?

Każdy z nas lubi bawić się w gronie bliskich osób. W naszym życiu co jakiś czas pojawiają się okazje, w których albo jesteśmy uczestnikami, albo gospodarzami tego typu imprez. Jak więc zabrać się do tego, kiedy akurat przyjmujemy tę drugą rolę? Jak wybrać odpowiednie miejsce na imprezę w Krakowie?

Centrum miasta
Najbardziej dogodnym miejscem na zorganizowanie imprezy jest oczywiście krakowski rynek lub Kazimierz. Są to lokalizacje w centrum, do których teoretycznie każdy powinien mieć najłatwiejszy i najwygodniejszy dojazd. Są to również najczęściej najbardziej prestiżowe miejsca, dzięki czemu łatwo podkreślić doniosłość danego przyjęcia. Główną wadą lokali w centrum miasta jest jednak ich cena. Często za wynajęcie lokalu i katering na krakowskim rynku lub Kazimierzu zapłacimy dużo więcej niż w podobnej restauracji gdzieś na obrzeżach. Warto więc dobrze przemyśleć co jest naszym priorytetem podczas organizacji imprezy.

Obrzeża miasta
Innym często wybieranym miejscem na imprezy rodzinne lub te ze znajomymi są restauracje i lokale znajdujące się poza centrum. Na przykładzie Krakowa może to być np. jakaś restauracja w dzielnicy Nowa Huta. Niewątpliwie koszty tego typu lokalu będą dużo niższe, a atmosfera również miła. Co więcej, wiele restauracji na uboczu ma swój unikalny klimat, który przez wielu jest niezwykle ceniony. Może się wiec okazać, że nie dość, że zapłacimy mniej, to jeszcze będziemy bawić się lepiej niż gdybyśmy robili to w centrum. Kraków jest również coraz lepiej skomunikowany, dlatego powroty nawet z obrzeży miasta są obecnie dużo łatwiejsze i szybsze.

Okoliczne miejscowości
Bywają jednak sezony, w których ciężko znaleźć miejsce na swoją imprezę zarówno w centrum, jak i na obrzeżach. Co więc zrobić w takim wypadku? Dobrym rozwiązaniem może być organizacja przyjęcia w jednej z okolicznych miejscowości takich jak np. Wieliczka czy Niepołomice. Być może dojazd do nich nie będzie tak łatwy, jak dojazd do restauracji w Krakowie, jednak w przypadku kiedy nie mamy innego wyjścia, jest to najlepsze rozwiązanie. Co więcej, lokale w tych miejscowościach są niezwykle konkurencyjne i oferują bardzo dobre stawki, w porównaniu z tym, jak dużo oferują. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena