W Polsce skandynawska literatura kryminalna cieszy się z miesiąca na miesiąc coraz większym zainteresowaniem, dlatego też miłośnicy kryminałów jak najszybciej powinni dokładnie zapoznać się z książkami skandynawskimi.

Data dodania: 2017-05-17

Wyświetleń: 1012

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo po dzieła jakich autorów warto sięgnąć w pierwszej kolejności, aby zapewnić sobie wspaniałą rozrywkę.


Jo Nesbø

W chwili obecnej jednym z najpopularniejszych skandynawskich pisarzy jest norweski twórca Jo Nesbø, który w swoich kryminałach opisuje losy komisarza Harry Hole. Czytelnicy, którzy preferują mroczne opowieści, pełne tajemnicy, powinny sprawdzić przede wszystkim takie powieści jak np. "Upiory", "Karaluch", czy też "Łowcy Głów".


Stieg Larsson

W Polsce bardzo dużą popularnością cieszą się również książki Stieg Larsson. Autor ten bardzo szybko uzyskał miano kultowego, pomimo tego że na swoim koncie ma jedynie trzy powieści zamknięte w cudownym cyklu "Milenium". Książki Stieg Larssona praktycznie na całym świecie stały się bestsellerami, a głównych bohaterów książek, czyli dziennikarza Mikaela Blomkvista i hakerki Lisbeth Salander pokochały miliony czytelników.


Henning Mankell

Kolejnym wartym uwagi skandynawskim autorem jest Henning Mankell, który stworzył kultową postać policjanta Kurta Wallandera. Henning Mankell w swoich książkach nie boi się podejmować bardzo trudnych tematów społecznych, takich jak np. cyberprzestępczość, globalizacja, czy homoseksualizm. Warto przeczytać takie tytuły jak: "O krok", "Ręka", "Niespokojny człowiek", "Piramida" oraz "Zapora".


Ĺsa Larsson

Ĺsa Larsson to niesłychanie utalentowana szwedzka pisarka, która jest obecnie jedną z najpopularniejszych skandynawskich autorek kryminałów. Każda kolejna książka Ĺsa Larsson bije rekordy sprzedaży nie tylko w Szwecji, ale praktycznie na całym świecie. Warto sprawdzić takie tytuły jak: "Krew, którą nasiąkła", "I tylko czarna ścieżka" oraz "Aż gniew twój przeminie".

Licencja: Creative Commons
0 Ocena