Problem ze schorzeniami kręgosłupa to problem, który dotyka coraz młodszych pacjentów. Powodów może być kilka. Zła dieta, stres, czy nienormowany czas pracy. Często początkiem schorzeń kręgosłupa jest też przemęczenie wywołane złą jakością snu. Warto więc działać profilaktycznie. 

Data dodania: 2017-04-14

Wyświetleń: 552

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną do spania?

W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne do spania. My postanowiliśmy powiedzieć o nich nieco więcej. 

Poduszki ortopedyczne do spania – co to jest?  

Dzięki nim rano budzisz się bez uczucia bólu i dyskomfortu w okolicach pleców, szyi i karku. Poduszki ortopedyczne do spania pozwalają na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa bez względu na pozycje ciała w czasie snu. Najważniejsze jednak, że zmniejszają ryzyko wielu schorzeń kręgosłupa, w tym wad postawy. Dzięki poduszkom ortopedycznym poprawia się ogólne samopoczucie i zwiększa wydajność organizmu w ciągu dnia. Skierowane praktycznie do osób w każdym wieku. Swoje zdrowotne właściwości zawdzięczają piance z której są wykonane. 

Zanim kupię poduszkę ortopedyczną 

Należy wziąć pod uwagę wzrost, wagę, a także szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Sam rodzaj poduszki dopasowany powinien być jednak do pozycji w której śpisz. 

Poduszki ortopedyczne do spania – rodzaje 

W związku z tym śpiącym na plecach zalecana jest poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Poduszka w kształcie wałka to opcja dla śpiących na boku. Z kolei śpiącym na brzuchu zalecany jest model płaski – poduszka w kształcie gwiazdy. Istotna jest też twardość każdej poduszki – ta powinna być dopasowana pod indywidualne potrzeby klienta. 

Dodatkowe zalety 

Poduszki ortopedyczne z wyglądu praktycznie w niczym nie różnią się od tradycyjnych poduszek. Są bardzo estetyczne, dzięki czemu dobrze prezentują się w każdej sypialni. Ponadto są łatwe w utrzymaniu. Wspomniane wyżej pianki powodują, że poduszka nie odkształca się pod wpływem nacisku, dzięki czemu są bardzo wygodne. Tym samym można z nich korzystać przez długi okres czasu. 

Gdzie kupić?

Przede wszystkim w każdym sklepie z asortymentem do rehabilitacji. Wiele firm działających w internecie specjalizuje się również z produkcji poduszek ortopedycznych do spania. Zarówno sam zakup, jak i rodzaj poduszki ortopedycznej warto omówić wcześniej ze specjalistą – rehabilitantem, lub fizjoterapeutą. Należy też pamiętać o tym, że w przypadku schorzenia kręgosłupa sama poduszka nie zlikwiduje problemu, za to znacząco załagodzi ich nieprzyjemne objawy.

Licencja: Creative Commons