System zarządzania jakościąJest to system bazowy dla przedsiębiorstw z różnych branż. W dużych zakładach produkcyjnych stanowi najczęściej rdzeń Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Dzięki niemu w firmie wszystkie działania są zoptymalizowane i dostosowane do utrzymywania parametrów jakości na określonym poziomie.

Data dodania: 2017-04-03

Wyświetleń: 718

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Systemy certyfikacyjne w firmie produkującej samochody

ISO TS 16949

Jest to międzynarodowy system, specyficzny dla branży samochodowej. Łączy on w sobie wytyczne obowiązujących w przeszłości systemów jakości, stworzonych w państwach europejskich oraz Stanach Zjednoczonych. ISO TS 16949 to specyfikacja techniczna, która dotyczy nie tylko zakładów produkcyjnych, ale też projektantów, czy firmy zajmujące się serwisowaniem pojazdów. W każdej organizacji, która wdrożyła jej założenia audytor wewnętrzny regularnie sprawdza, czy system działa zgodnie z wytycznymi. Aby dowiedzieć się więcej o pracy audytora ISO TS 16949 wejdź na stronę: http://www.szkolenia.bureauveritas.pl/tematy-szkolen/motoryzacja-iso-ts-16949/audytor-iso-ts-16949-2009/ . Zapoznaj się z obecnymi standardami obowiązującymi w branży motoryzacyjnej, bądź na bieżąco.

System zarządzania środowiskowego

Jest to jeden z ważniejszych systemów w przemyśle samochodowym. Dzięki jego wdrożeniu firma poprawia swoje działania pod kątem wpływu na środowisko naturalne. System ten pozwala nie tylko na zmniejszenie negatywnego oddziaływania na otoczenie, ale też znaczne oszczędności np. w postaci zużycia wody i energii.

 Dyrektywa maszynowa

To przepisy, które określają wytyczne dla wszystkich maszyn dopuszczonych do użytku na terenie Unii Europejskiej. Aby zakład produkcyjny w branży samochodowej mógł działać legalnie musi być wyposażony w maszyny zgodne z tą dyrektywą i posiadające odpowiednie oznaczenia. Warto też zauważyć, że przepisy dotyczą też prawidłowego użytkowania maszyn.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Licencja: Creative Commons
0 Ocena